26 серпня о 18:00Вебінар: Навчання в умовах пандемії: рекомендації ООН та світовий досвід

Презентація "Основні групи організмів: бактерії, археї, еукаріоти

Про матеріал
Презентація "Основні групи організмів" містить навчальний матеріал, який узагальнює та порівнює особливості будови та процесів життєдіяльності груп організмів Прокаріоти та Еукаріоти. Відповідає темі уроку: "Основні групи організмів: бактерії, археї, еукаріоти".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Основні групи організмів: бактерії, археї, еукаріоти. Урок 9 клас. Вчитель Кривобородько В. Б.

Номер слайду 2

ПРОКАРІОТИ - ДОЯДЕРНІ ОРГАНІЗМИЦАРСТВО АРХЕЇЦАРСТВО БАКТЕРІЇ

Номер слайду 3

АРХЕЇ МАЮТЬ МІКРОСКОПІЧНІ РОЗМІРИФОРМА КЛІТИН РІЗНОМАНІТНАСПАДКОВИЙ МАТЕРІАЛ – КІЛЬЦЕВА ДНКЗДАТНІ ІСНУВАТИ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХЄ АЕРОБНІ ТА АНАЕРОБНІЗА ТИПОМ ЖИВЛЕННЯ Є АВТОТРОФНІ (ЯК ХЕМОТРОФИ ТАК І ФОТОТРОФИ), А ТАКОЖ ГЕТЕРОТРОФНІ ВИДИ (МАЙЖЕ ВІДСУТНІ ПАРАЗИТИЧНІ ВИДИ)РОЗМНОЖУЮТЬСЯ ПОДІЛОМ НАВПІЛ, БРУНЬКУВАНННЯМ ТА ФРАГМЕНТАЦІЄЮ. СПОРИ НЕ УТВОРЮЮТЬ.

Номер слайду 4

БАКТЕРІЇ РІЗНОМАНТНІ ТА ОСОБЛИВОСТЯМИ БУДОВИ ТА ФОРМОЮ КЛІТИНЗА ТИПОМ ЖИВЛЕННЯ: ФОТОТРОФИ: ЗЕЛЕНІ, ПУРПУРНІ ТА ЦІАНОБАКТЕРІЇХЕМОТРОФИ: НІТРІФІКУЮЧІ, ЗАЛІЗО- ТА СІРКОБАКТЕРІЇГЕТЕРОТРОФНІ: САПРОТРОФИ ТА ПАРАЗИТИ. ЗАЗВИЧАЙ РОЗМНОЖУЮТЬСЯ ПОДІЛОМ НАВПІЛ; СТАТЕВИЙ ПРОЦЕС У ФОРМІ КОНЬЮГАЦІЇ. ЗА НЕСПРИЯТЛИВИХ УМОВ УТВОРЮЮТЬ СПОРУ АБО ЦИСТУ. ОДНІ З БАКТЕРІЙ НЕРУХОМІ, ІНШІ ЗДАТНІ ПЕРЕСУВАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДЖГУТИКА

Номер слайду 5

БУДОВА БАКТЕРІЇНе мають типових хромосом: молекули ДНК не взаємодіють з ядерними білками. ДНК зосереджена в ядерній зоні – неклеоїді. Відсутні мембранні органели. Містять позахромосомні фактори спадковості – плазміди.

Номер слайду 6

Основні групи живих організмів

Номер слайду 7

Хто такі ЕУКАРІОТИ ?ЕУКАРІОТИ (від грец. еу – добре, каріон – ядро) – домен одноклітинних, коло-ніальних і багатоклітинних організмів, що характеризуються наявністю ядрата мембранних органел. Традиційно поділяють на три групи: Гриби, Рослини та Тварини.

Номер слайду 8

Загальні ознаки еукаріотів. Наявність ядра. Наявність хромосом. Двошаровість клітинних мембран. Наявність мембранних органел та органел з власним генетичним апаратом. Складніші реакції метаболізму та процеси життєдіяльностіПорівняйте будову клітин прокаріотів та еукаріотів.

Номер слайду 9

Опрацювати параграф 46 підручника. Заповнити порівняльну таблицю, яка розміщена на наступному слайді презентації. Домашнє завдання.

Номер слайду 10

pptx
До підручника
Біологія 9 клас (Остапченко Л.І., Балан П.Г., Поліщук В.П.)
Додано
14 квітня
Переглядів
1043
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку