Презентація "Отруйність метанолу та етанолу. Згубна дія алкоголю на організм"

Про матеріал

Невеличка презентація до уроку про отруйність метанолу й етанолу чи до відповідного виховного заходу на тему алкоголізму й згубного впливу алкоголю на організм людини.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Отруйність метанолу й етанолу. Згубна дія алкоголю на організм людини2018

Номер слайду 2

Метанол та етанол – перші найпростіші представники одноатомних спиртів. Вони практично не відрізняються за запахом, тому доволі часто трапляються випадки вживання етилового спирту замість етилового. Проте токсичність метанолу набагато вища!

Номер слайду 3

Метииловий спирт (метанол) — отрута, що діє на нервову та серцево-судинну системи організму, швидко всмоктується у шлунку, максимальний рівень у крові спостерігається через 1 годину після прийому.

Номер слайду 4

Перші симптоми отруєння такі ж як при отруєнні етиловим спиртом, потім з'являється біль у животі, запаморочення, двоїння в очах (диплопія), ослаблення реакції зіниць на світло, напади судом, колапс. Смерть настає внаслідок параліча дихального центру.

Номер слайду 5

Невідкладна допомога. Промивання шлунку. В/в введення гіпертонічного розчину глюкози з інсуліном, 4% розчину гідрокарбонату натрію. Вітамінотерапія. В/в повільно 5—10% розчин етилового спирту з ізотонічним розчином натрію хлориду (10—20 мл етилового спирту на добу; біохімічні протиотрути)Госпіталізація

Номер слайду 6

Згідно з Національним стандартом України ДСТУ 4221:2003 етанол — це токсична речовина з наркотичною дією, за ступенем впливу на організм людини належить до четвертого класу небезпечних речовин. Має канцерогенні властивості.

Номер слайду 7

Етанол пригнічує функції ЦНС подібно до інших анестетиків, пригнічує функцію кори головного мозку. Етанол має яскраво виражену токсичну дію на органи дихання, послаблює скорочувальну здатність серцевого м'яза.

Номер слайду 8

Алкоголізм і потомство Одним з найтяжчих, небезпечніших і трагічніших наслідків пияцтва і алкоголізму є їх вплив на потомство. Фізичне недорозвинення, різного роду каліцтва, розлади діяльності внутрішніх органів, затримки та порушення психічного розвитку, різні вроджені захворювання центральної нервової системи — це ціна, яку діти платять своїм батькам — п’яницям і алкоголікам.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Алкоголь тобі не потрібен!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Жабровець Олег Валентинович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
18474
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку