Презентація "Перша допомога при забоях, вивихах, розтягненнях..."

Про матеріал
Презентація із циклу "Перша долікарська допомога". Підійде всім, хто веде гурток "Джура". Цикл із 3х презентацій і завдань для брейн-рингу!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МЕДИЧНА ДОПОМОГАПри забоях, розтягненнях, вивихах, переломах

Номер слайду 2

ЗАБІЙ

Номер слайду 3

РОЗТЯГНЕННЯ

Номер слайду 4

ВИВИХ

Номер слайду 5

Номер слайду 6

ВІДКРИТИЙ ПЕРЕЛОМ

Номер слайду 7

ЗАКРИТИЙ ПЕРЕЛОМ

Номер слайду 8

Перша допомога при забоях. При забої потрібно забезпечити пошкодженій ділянці тіла спокій. Щоб припинити крововилив у м'які тканини треба накласти тугу пов’язку та підняти уражену ділянку тіла. Для того, щоб зменшити біль та запальні явища прикладіть до травмованого місця щось холодне. Дезінфікуйте забій, якщо на ньому є подряпини. При серйозних забоях внутрішніх органів одразу звертайтеся до лікаря

Номер слайду 9

Перша допомога при розтягненнях Перша допомога при розтягненнях:“I” (ice – лід) – прикладіть лід до місця травми. Це зменшить біль і набряк.. “С”(compression-тиск) - використайте тугу пов’язку на ушкоджений суглоб. Проте пам'ятайте, що вона не повинна порушувати звичайного кровообігу і чутливості шкіри ушкодженої кінцівки. “Е”(elevation-підняття) - тримайте травмовану кінцівку вище рівня серця, це допоможе зменшити приплив крові, що дозволить зменшити набряки. Якщо постраждалий відчуває надмірний біль або травмоване місце дуже набрякло потрібно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Номер слайду 10

Перша допомога при вивихах. Перша допомога при вивиху повинна зменшити біль, тому прикладіть щось холодне до пошкодженого суглоба та випийте знеболювальне. Зафіксуйте пошкоджену кінцівку у тому положенні, яке вона набула вже після травмування. Якщо постраждала нижня кінцівка, потрібно знерухомити її за допомогою шин або підручних засобів. Якщо постраждала верхня - повісити її на косинці. Ні в якому разі не вправляйте вивихнути кінцівку. Це може зробити лише людина з медичною освітою.

Номер слайду 11

Перша допомога при закритих переломах-Спочатку переконайтеся, що навколо безпечно-Огляньте постраждалого. Оцініть чи потерпілий знаходиться при свідомості та частоту його дихання. -Викличте екстрену медичну допомогу за номером 103- Почніть серцево-легеневу реанімацію, якщо постраждалий не дихає. -Зафіксуйте пошкоджену кінцівку (накладіть шину чи використайте підручні засоби)

Номер слайду 12

Перша допомога при відкритих переломах-Розріжте одяг над раною-Накладіть на рану чисту, стерильну пов’язку-Допоможіть травмованій людині прийняти положення, яке завдає найменше болю-Зафіксуйте пошкоджену кінцівку (накладіть шину чи використайте підручні засоби) -Вкрийте людину термопокривалом/покривалом.

pptx
Додано
4 січня 2022
Переглядів
2985
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку