Презентація "Письмовий твір- опис природи в художньому стилі за картиною Катерини Білокур «Багрянець осені» (підготовча робота). 6 клас

Про матеріал
Презентація містить матеріал, який допоможе вчителеві провести підготовчу роботу до письмового твору - опису в художньому стилі за картиною
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Письмовий твір- опис природи в художньому стилі за картиною Катерини Білокур «Багрянець осені» (підготовча робота) 6 клас

Номер слайду 2

Мета уроку:вчити учнів складати письмові твори-описи природи за картиною в художньому стилі;розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, творчі навички, спостережливість, уяву, вміння бачити прекрасне і передати вміло свої думки на папері;виховувати почуття любові до природи рідного краю, шанобливе ставлення до митців.

Номер слайду 3

Поетична хвилинка Осінь на землю, сховавшись за хмарами, Бризнула фарбами: сивими, карими, Ясно-червоними, жовтогарячими… Тихо розщедрилась і не побачила За клопітливою диво-роботою, Як перекинувся глек з позолотою, Золото ллється струмочками рівними: Білі берізоньки стали царівнами. Світ за туманами просто до обрію Радісно світиться вродою доброю. Н. Матюх

Номер слайду 4

Спостереження: Який сьогодні день? (тихий, сонячний, ясний, погожий)Яким видається вам небо? ( ясним, чистим, безкраїм, глибоким, бездонним, тільки де-не-де хмаринки). Яке повітря? (чисте, прозоре). Які зміни в природі ви помітили? (листя дерев і кущів пожовкло, стало прохолодніше)Які кольори, крім жовтого, ви ще побачили? (золотий, багряний, червоний, жовтогарячий)Як опадає листя? (воно кружляє, ніби танцює; воно схоже на маленькі жовті парашутики)

Номер слайду 5

Різнобарвною перед нами постає природа в ту чи іншу пору року. Багато художників, письменників змальовували її дивовижну красу. Особливо чарують нашу душу краєвиди восени. Пригадайте з уроків літератури віршовані чи прозові описи осінніх пейзажів. Прослухайте уривки з творів відомих українських письменників, випишіть художні засоби з них. З твору М. Стельмаха: « Сиплеться, осипається листя, гнуться, горбляться берези, плаче і посміхається крізь сльози осінь і натрушує журбу… Літо збігло, як день, і з невлежаного туману вийшов синьоокий, золоточубий вересень. Він причепив до свого бриля червоний з вологістю кетяг калини й нитку бабиного літа…»З твору М. Коцюбинського: « Вона любила осінню пору, коли повітря таке прозоре, що гори, здавалося, зсувались…Ліс одягався тоді у жовте і червоне листя, а сонце обертало його у золото і вогні..»Уривок з вірша В. Сосюри: Облітають квіти, обриває вітер Пелюстки печальні в синій тишині. По садах пустинних їде гордовито Осінь жовтокоса на баскім коні.

Номер слайду 6

- Розгляньте репродукції картин відомих українських художників і скажіть, як зображено чарівний світ природи восени?Архип Куїнджі Сергій Васильківський

Номер слайду 7

Михайло Шутєєв. Федір Манайло

Номер слайду 8

Катерина Білокур - відома українська художниця ХХ століття. Вона самостійно навчилася малювати, досягнувши неймовірних вершин у творчості. Про неї видатний художник Пабло Пікассо сказав: «Це геніальна українська жінка. Якщо б у Франції була така, ми б змусили увесь світ говорити про неї». Творчість талановитої народної майстрині здобула широке визнання як в Україні, так і за її межами. Катерина Василівна Білокур в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, її неосяжні степові далі, пшеничні лани, щедрі дарунки родючої землі і розмаїті квіти — символ радості, щастя і духовного життя народу.

Номер слайду 9

Катерина Білокур. «Багрянець осені»

Номер слайду 10

РОБОТА НАД КАРТИНОЮ- Розгляньте картину Катерини Білокур «Багрянець осені».- Яка за жанром ця картина (натюрморт, портрет, пейзаж)?- Яку пору року зображено? Це її початок чи кінець?- Які барви переважають на полотні? Зверніть увагу, як один колір змінює інший.- Що ми бачимо на передньому плані картини, а що на задньому?- Якою постає галявина?- На чому художниця прагне зосередити нашу увагу?- Які зображені дерева? У яке вбрання вони одягнені? Чи однакове воно? Про що це говорить?- Як зображує майстриня осіннє небо? - Як передано стан спокою в природі? - Які враження справила на вас картина?

Номер слайду 11

- Доберіть епітети та метафори до слів осінь(золота, багряна, щедра, барвиста); дерева та кущі ( золоті, багряні, позолочені, вбрані по-святковому); гай (чарівний, освітлений сонцем, прекрасний в осінньому вбранні).- Як по-іншому можна замінити слова в реченні: намалювала (зобразила, показала, передала, відтворила); опадає ( кружляє, спускається, танцює).

Номер слайду 12

Запишіть дібрані художні засоби чарівна пора; осінь почала господарювала; з’явилась у золотому віночку; вбралися в золоті сукні;- вишила ясенові сорочку;- лагідний вітерець чеше золотаві коси;- всюди помітний дотик її жовтого крила; розбризкала фарби на віти кущів; різнокольоровий одяг; накинула багряну хустину;- стелиться золотим килимом;- милується вбранням; білі хмарки, як пір’їнки; хмарки, як білі лебеді; різнобарвна галявина;- відчуття спокою.

Номер слайду 13

Орієнтовний план1. Чарівна осінь.2. Зміни в природі:а) дерева та кущі в золотих шатах;б) осіння галявина;в) блакитне небо.3. Настрій та емоції, які викликає картина.

Номер слайду 14

Скласти твір-опис природи за картиною Катерини Білокур «Багрянець осені»

Номер слайду 15

Орієнтовні початки творів: Переді мною картина Катерини Білокур «Багрянець осені». Дивлюся і не можу відірвати очей від цієї чарівної краси… Осінь - чарівна пора року. Багато митців зображували її красу в своїх творах. Особливо мене вразила картина української художниці Катерини Білокур «Багрянець осені»… Непомітно підкралася осінь-чарівниця. Вона розмалювала яскравими фарбами дерева, кущі, торкнулася натрудженої землі…

pptx
Додано
12 лютого 2023
Переглядів
2609
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку