Презентація "Пізнання Землі у стародавні часи та епоху середньовіччя"

Про матеріал
Супроводжуюча презентація для уроку на тему "Пізнання Землі у стародавні часи та епоху середньовіччя", для учнів 6 класу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Уявлення про Землю в давнину Древні індійці представляли Землю у вигляді півсфери, яку тримають чотири слони. Слони стоять на величезній черепасі, а черепаха на змії, яка, згорнувшись кільцем, замикає навколоземний простір.

Номер слайду 3

Уявлення про Землю в давнину Світ в представленні древніх єгиптян : внизу - Земля, над нею - богиня неба; ліворуч і справа - корабель бога Сонця, показуючи шлях Сонця по небу від сходу до заходу.

Номер слайду 4

Уявлення про Землю в давнину Світ в представленні древніх єгиптян.

Номер слайду 5

Уявлення про Землю в давнину Древні греки уявляли собі Землю плоскою. Зі східного моря в золотій колісниці піднімався кожен ранок бог Сонця Геліос (ототожнений пізніше з Аполлоном) і здійснював свій шлях по небу.

Номер слайду 6

Уявлення про Землю в давнину Жителі Вавилона представляли Землю у вигляді гори, на західному схилі якої знаходиться Вавилония. Вони знали, що на південь від Вавилона розкинулося море, а на сході розташовані гори, через які не наважувалися переходити. Тому ним і здавалося, що Вавилония розташована на західному схилі "світової" гори.

Номер слайду 7

Уявлення про Землю в давнину

Номер слайду 8

Уявлення про Землю в давнину

Номер слайду 9

Уявлення про Землю в давнину

Номер слайду 10

Уявлення про Землю в давнину Великий старогрецький вчений Піфагор Самос (у VI столітті до н. е.) уперше висловив припущення про кулястість Землі. Піфагор виявився правий. Але довести гіпотезу Піфагора, і тим більше визначити радіус земної кулі вдалося значно пізніше. Вважається, що цю ідею Піфагор запозичував у єгипетських жерців. Коли про це знали єгипетські жерці, можна тільки здогадуватися, оскільки вони на відміну від греків приховували свої знання від широкої публіки. Сам же Піфагор, можливо ще спирався на свідчення простого моряка Скілака Каріандського, який в 515 році до н.е. зробив опис своїх плавань по Середземномор'ю.

Номер слайду 11

Уявлення про Землю в давнину Знаменитий старогрецький вчений Арістотель (IV ст. до н. е.) першим використовував для доказу кулястості Землі спостереження за місячними затемненнями. Ось три факти: 1. тінь від Землі, що падає на повний місяць, завжди кругла. Під час затьмарень Земля буває повернена до місяця різними сторонами. Але тільки куля завжди відкидає круглу тінь. 2. Кораблі, віддаляючись в морі від спостерігача, не поступово втрачаються із виду за рахунок далекої відстані, а майже миттєво як би "тонуть", зникаючи за лінією горизонту. 3.деякі зірки можна побачити тільки з певних частин Землі, а для інших спостерігачів вони не видно ніколи.

Номер слайду 12

Уявлення про Землю в давнину

Номер слайду 13

Перші географічні карти Карта Ератосфена (ІІІ ст. до н.е.)

Номер слайду 14

Перші географічні карти Карта Птолемея (ІІ ст. н.е.)

Номер слайду 15

Перші географічні карти Мартін Бехайм (1492 р.)

Номер слайду 16

Перші географічні карти «Земное яблоко» М. Бехайма

Номер слайду 17

Географія середньовіччя Починаючи з восьмого століття на морях біля берегів Європи стали володарювати військові морські дружини давньоскандинавських племен – вікінгів.

Номер слайду 18

Географія середньовіччя

Номер слайду 19

Географія середньовіччя У 13 ст. у пошуках нових країн і товарів у Китаї та Індії побував венеціанський купець Марко Поло.

Номер слайду 20

Географія середньовіччя

Номер слайду 21

Географія середньовіччя Розповідь Марко Поло про небезпеку.

Номер слайду 22

Географія середньовіччя Марко Поло в Китаї.

Номер слайду 23

Географія середньовіччя Книга Марко Поло

Номер слайду 24

Географія середньовіччя Майже 30 років свого життя провів у подорожах видатний арабський мандрівник 14 ст. Ібн Баттута.

Номер слайду 25

Географія середньовіччя

Номер слайду 26

Географія середньовіччя Ібн Баттута в Індії.

Номер слайду 27

Географія середньовіччя Ібн Баттута на службі у салтана.

Номер слайду 28

Географія середньовіччя Ібн Баттута на службі у салтана.

Номер слайду 29

Домашнє завдання 1. § 2 2. Практична робота № 2 (початок)

ppt
Додано
31 липня
Переглядів
382
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку