Юпітер. Юпітер, який був названий на честь наймогутнішого бога римської міфології, це найбільша планета Сонячної системи. Недавно з’явилися гіпотези щодо можливості існування життя у хмарах Юпітера тому, що його атмосфера має всі компоненти, які є необхідними для появи життя. Деякі шари хмар є теплі та відносно комфортні для існування навіть земних мікроорганізмів. Планета має потужне магнітне поле, радіаційні пояси інтенсивніші земних. Доба триває 9 год 50 хв; радіус = 11,2 RЗ, маса = 318 MЗ, тривалість року 11,2 з.року
Номер слайду 4
Сатурн. Сатурн —це найвіддаленіша, названа на честь батька головного бога Юпітера, цю планету знали астрономи ще у стародавні часи. Сатурн є найкрасивішою планетою Сонячної системи, бо має казкове кільце, яке зачаровує і дітей, і дорослих . Атмосфера цієї планети подібна атмосфері Юпітера. Доба триває 10 год 14 хв; радіус = 9,4 RЗ, маса = 95 MЗ, тривалість року 29,5 з.року.
Номер слайду 5
Уран. Ця планета, названа на честь бога неба Уран і є по-справжньому блакитною планетою. Уран виділяється з усіх планет тим, що його екватор нахилений до площини орбіти під кутом 98°, а це призводить до унікальної зміни пір року. Полярні кола розташовуються майже на екваторі, а тропіки — біля полюсів. Спеки не буває, бо Уран отримує від Сонця набагато менше енергії, ніж Земля, і температура верхніх шарів атмосфери не піднімається вище за -215 °С. Доба триває 17 год 14 хв; радіус = 4 RЗ, маса = 14,6 MЗ, тривалість року 84 з.роки.
Номер слайду 6
Нептун. Назву планеті дали на честь бога підводного світу. Нептун має період обертання 164,8 земного року. Ця планета має внутрішнє джерело енергії, бо випромінює у космос тепла майже втричі більше, ніж одержує його від Сонця. Під хмарами температура атмосфери підвищується до +700°С. Отже, , вода там не може перебувати в рідкому стані. Загадкою цієї планети є виникнення сильних вітрів на холодній планеті.
Номер слайду 7
Планети гіганти: цікаві факти-- У кожної планети-гіганта в центрі є своє тверде ядро. За мірками самих планет-гігантів ядро це абсолютно невелике, однак якщо порівнювати ці ядра з ядрами планет земної групи, то будь-яке з них набагато більше ядер земних планет.-- Кожен пам’ятає, що Сатурн знаменитий своїми кільцями, але далеко не всі знають про наявність таких же кілець і у інших чотирьох планет, вони мають трохи інший хімічний склад і менш помітні, тим не менш, при спостереженні за гігантами за допомогою астрономічної техніки можна їх побачити .-- Планети гіганти мають велику кількість супутників. У Юпітера налічується 67 супутників, у Сатурна 62 супутника, у Урана 27, а у Нептуна лише 14 супутників. Для порівняння у Землі є лише один супутник – це всім відомий Місяць. Супутники гігантських планет становлять особливий інтерес для вчених, оскільки на деяких з них може існувати життя.-- Юпітер настільки величезний, що при бажанні він може вмістити всі планети Сонячної системи разом узяті. Цікаво, що при таких гігантських розмірах Юпітер обертається з величезною швидкістю. Якщо на Землі день триває 24 години, то на Юпітері він дорівнює всього лише 10 годинам.