В презентації представлена видільна система людини.
Показано особливості будови, макро- і мікроструктура нирок, механізм утворення сечі. Увага приділена механізмам регуляції, роботі юкстагломерулярного комплесу.
Видільна система Регулює кількість води в організмі Забезпечує виділення рідких токсичних речовин
Номер слайду 2
Органи видільної системи
Номер слайду 3
Будова нирок Маса 120 – 200 грамів. Використовують 10% кисню. Вся кров проходить через нирки за 4- 5 хвилин. За добу утворюється 1,5 – 2 л сечі.
Номер слайду 4
Нефрон
Номер слайду 5
Процес фільтрації Діаметр проносної артерії більше діаметра виносної. За рахунок цього створюється тиск, під яким з капілярів фільтруються речовини, які можуть пройти крізь стінки. Утворюється первинна сеча – 150 літрів на добу.
Номер слайду 6
За рахунок активного транспорту з епітеліальних клітин викачується Na+. По законам дифузії Na+ буде входити в клітини, тягнучи за собою воду, глюкозу і амінокислоти. Проксимальний каналець
Номер слайду 7
Висхідне коліно петлі Генле непроникне для води. За рахунок активної секреції Na+, концентрація в мозковому шарі нирок підвищується. Низхідне коліно петлі Генле проникне для води. По законам осмосу вода буде виходити і потрапляти в капіляри. Петля Генле
Номер слайду 8
Дистальний каналець Відбувається регуляція кількості води, яка виділяється з сечею, відповідно до потреб організму.
Номер слайду 9
Юкстагломерулярний комплекс При зниженні тиску крові в приносній артерії, юкстагломерулярні клітини виробляють гормон – ренін.
Номер слайду 10
Ангіотензин - ренінова регуляція
Номер слайду 11
Альдостеронова регуляція Альдостерон сприяє утворенню Na+- каналів. Na+ активно повертається в кров.