Погода. Клімат Вчитель хімії та біології Чабаненко Олена Миколаївна
Номер слайду 2
Термометр Барометр Психрометр Анемометр Флюгер
Номер слайду 3
Погода — це фізичний стан нижнього шару атмосфери в певній місцевості в певний момент або за певний проміжок часу (година, доба, декада, місяць). Температура повітря. Вологість повітря. Опади Хмарність Швидкість, сила та напрямок вітру. Атмосферний тиск. Показники погоди
Номер слайду 4
Метеорологічні станції
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Як формується прогноз погоди
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Особливості циркуляції атмосфери
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Сонячне тепло + підстильна поверхня = повітряні маси
Номер слайду 11
Атмосферний фронт. Теплий фронт. Холодний фронт
Номер слайду 12
Особливості атмосферних фронтівзмінюють своє положення протягом року у зв’язку з рухом Землі навколо Сонця.не існують постійнопри зіткненні атмосферних фронтів виникають зони, що відображають їх середнє положення, кліматологічні фронти.
Номер слайду 13
Атмосферні вихори(виникають на кліматологічних фронтах)Північна півкуля
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Словник Повітряні маси — великі об’єми повітря, які мають відносно однорідні властивості й рухаються як єдине ціле в загальній циркуляції атмосфери. Бризи — вітри узбереж морів і великих озер, що двічі на добу змінюють напрямок на протилежний. Мусони — стійкі сезонні повітряні течії загальної циркуляції атмосфери з різкою зміною переважного напрямку вітру. Пасати — стійкі вітри, що майже не змінюють свого напрямку протягом року. Погода — це фізичний стан нижнього шару атмосфери в певній місцевості в певний момент або за певний проміжок часу (година, доба, декада, місяць). Клімат - характерний для даної території багаторічний режим погоди, зумовлений сонячною радіацією, її перетворенням у діяльному шарі земної поверхні та пов'язаною з нею циркуляцією атмосфери та океанів. Атмосферний фронт —перехідна зона між двома повітряними масами з відмінними фізичними властивостями (головним чином температурою та вологістю).
Номер слайду 17
Домашнє завдання1. Дослідження сейсмічно активних територій України і світу.2. «Урановий щит» і максимально можливий бал землетрусу певної місцевості3. Катастрофічні землетруси і виверження вулканів в історії людства.4. Раціональне використання добрив та проблема охорони довкілля. Проекти
Номер слайду 18
Проаналізуйте уривки з літературних творів і вставте пропущені назви вітрівта погодних явищ: а) «… із суходолу дув протягом усієї першої ночі. Щоб потрапити в зону постійних вітрів, ми розраховували передусім на чергування вітрів із суходолу й з моря. Уранці море «видихає» повітря, і… летить на материк; потім воно завмирає, щоб зібратися з силами, а ввечері «вдихає» вітер.»; б) «Подув сприятливий вітер, хороший північно-східний…, який мав донести мене аж до Антільських островів.» в) «Індійський океан іскрився під полуденним сонцем. То сліпив очі відбитим вогняним промінням, то тішив погляд темною синявою. Південно-східний… дув якось нерівно, часом зовсім стихав.»; г) «Уранці морська метеорологічна обсерваторія США повідомила, що в Тихому океані лютує надзвичайної сили…, який пересікає три морські шляхи між Азією і Америкою.»; д) «Літній… жене з неоглядних просторів Тихого океану важкі димчасті хмари до гір Сіхоте-Аліню. Чіпляючись за крислате верховіття темно-зелених кедрів, вони уповільнюють свій біг і виливаються на землю рясними…»