Оркестр первісної людини. Це було дуже давно, і ми можемо лише припустити, як жила тоді первісна людина. Цікаво, що наштовхнуло її на винахід музичних інструментів?Адже, коли ще не було справжніх музичних інструментів, вона вже вміло використовувала свій власний музичний інструмент, який є в кожного з нас. Поміркуйте: що це був за інструмент?Першим у світі музичним інструментом була... сама людина. І в цьому немає нічого дивного. У людини є голос, який може видавати милозвучні звуки різної висоти. І першу в світі мелодію відтворив, звичайно ж, людський голос. А для того щоб мелодія звучала ритмічно, людина то плескала в долоні, то розмірено притупувала.
Духові інструменти почали створювати із кісток тварин, у яких просвердлювалися отвори. А як могли виникнути струнні інструменти? Випускаючи стрілу з мисливського лука, людина почула чарівний звук, і... зазвучала струна. Так у різних куточках планети з’являлися різноманітні музичні інструменти, що наслідували природу: одні — спів пташок, інші — шум морської хвилі або завивання вітру.
Ветер чуть слышно поёт,Липа вздыхает у сада…Чуткая музыка всюду живёт –В шелесте трав,В шуме дубрав –Только прислушаться надо. Звонко струится ручей,Падает гром с небосвода –Это мелодией вечной своей. Мир наполняет природа! Тихие слёзы свои. Ива роняет у брода…Трелью приветствуют ночь соловьи. Звоном ветвей, песней дождей. Мир наполняет природа. Птицы встречают восход,Ласточка солнышку рада!Чуткая музыка всюду живёт, Только прислушаться надо.
«Печера -- глибока і темна. Її кам’яні стіни та стеля відбивають мерехтливі відблиски багаття. З пошаною та містичним поклонінням печерні жителі підтримують вогонь, адже він дарує тепло, відлякує хижаків, допомагає готувати їжу. Навколо – речі щоденного вжитку. Усе, що має первісна людина, зроблене з матеріалів, «подарованих» їй матінкою природою»
У 1879 році в іспанській провінції Кантабрія археолог – любитель досліджував печеру Альтаміра. Якось він узяв на розкопки 9-річну доньку Марію. Вона пройшла в глиб низької печери і несподівано промовила слова, що стали знаменитими на увесь світ: «Торос, пінтадас торос!» (Бики, намальовані бики!).
Як же виконували малюнки первісні художники? «У давнину вугіллям або гострим каменем наводили контури зображення тварин, потім розмальовували його в різні кольори. Готували фарби з природних барвників, зокрема з вохри (різнокольорової глини) та сажі, які змішували у стулках черепашок із жиром, риб’ячим клеєм, білком яйця, соком рослин.»
* Оберіть формат аркуша відповідно до свого художнього задуму. * Використовуючи допоміжні лінії, позначте загальну форму тварини, розмістіть її в центрі композиції. *Побудуйте фігуру тварини, обведіть її контур.* Передайте об`єм, намагаючись відтворити м`якість шерсті тварини.* Створіть тло, яке нагадуватиме поверхню скелі. Мистецькі поради