Презентація "Полікультурний світ та як жити в полікультурній державі"

Про матеріал
Презентація розроблена до уроку за темою "Полікультурний світ та як жити в полікультурній державі". За підручником "Досліджуємо історію і суспільство" для 5 класу НУШ (автори: Пометун О., Малієнко Ю., Ремех Т.). За модельною програмою "Досліджуємо історію і суспільство (інтегрований курс)" 5–6 класи. (автори: Пометун О. І., Ремех Т. О. та інші).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Полікультурний світ та як жити в полікультурній державі

Номер слайду 2

Вітання всім шукачам-дослідникам! Ви справді унікальні! Давайте почнемо нашу зустріч позитивно, опишіть себе трьома реченнями: «Я можу...», «Я маю...», «Я знаю...» ЗНАЮМОЖУМАЮЯ

Номер слайду 3

Що ви знаєте про різні спільноти, які жили в Україні в минулому? Які пам’ятки можуть про це свідчити? Вправа «Прес»

Номер слайду 4

Як ілюструє поняття полікультурного світу наведене зображення? Що, на вашу думку, означає жити у полікультурній державі?

Номер слайду 5

Розгадайте ребуси і дізнаєтеся тему уроку

Номер слайду 6

Вправа «Хмарка слів»Проаналізуй хмарку слів. Випиши, що таке полікультурність. Запиши в словничок.

Номер слайду 7

Вправа «Хмарка слів»Завдання: назвіть основні ознаки полікультурності.

Номер слайду 8

 Завдання. Проаналізуйте хмарку слів. Які етнічні групи проживають в УкраїніВправа «Хмарка слів» https://wordart.com/cxieioktf1ph/word-art

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Досліди Про які ознаки полікультурності українського суспільства та взаємодії культур свідчать наведені візуальні джерела?

Номер слайду 11

Досліди Загальна декларація прав людини, 1948, стаття 1 Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства. Конституція України, Стаття 24 Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. * Проаналізуй наведені статті й постав до кожної з них 2–3 запитання. * Обміняйся відповідями на ці запитання з однокласниками.

Номер слайду 12

https://learningapps.org/display?v=pax1b917n24 (зайдіть за посиланням чи відскануйте QR-код)Виконайте завдання

Номер слайду 13

Вправа «ПРЕС» Ми – українці! Нація Тараса. Ми – Сагайдачні і Кармелюки. Коли зʼявились – невідомо часу. Ми древні, як земля і як віки. Володимир Сіренко  Чи пов’язані подані рядки з темою уроку?Я вважаю, …Тому що …Наприклад, …Отже, …

Номер слайду 14

Використана література1. Інтернет –ресурси (зображення)Підручник «Досліджуємо історію і суспільство» інтегрований курс НУШ 5 класу (автори: Пометун О. І., Малієнко Ю. Б., Ремех Т. О.) 2022 рік. Генератор ребусів. http://rebus1.com/ua/ 4. Хмаринка слів. https://wordart.com/ 5. Фото, картинки взято з сайту «Вікіпедія» 6. https://designer.microsoft.com/image-creator7. https://uahistory.co/pidruchniki/pometun-explore-history-and-society-integrated-course-5-class-2022/27.php

pptx
Додано
21 серпня
Переглядів
55
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку