Презентація "ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНІ РИТМИ"

Про матеріал
Робота розроблена на основі матеріалів підручника «Довкілля» інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Григорович О. В., Болотіна Ю. В., Романов М. В.) та інтернет-ресурсів. Тема "ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНІ РИТМИ"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНІ РИТМИ

Номер слайду 2

БІОЛОГІЧНІ РИТМИ, АБО БІОРИТМИ - повторення певного стану живих систем через регулярні проміжки часу. Біоритми досліджує наука хронобіологія.

Номер слайду 3

БІОРИТМИЗОВНІШНІ БІОРИТМИ пов’язані з рухом Землі у космічному просторі, як-от зміни пір року, зміни дня і ночі тощо. ВНУТРІШНІ БІОРИТМИ пов’язані з періодичними змінами всередині організму людини (дихання, роботи кишечника, утворення певних гормонів тощо)

Номер слайду 4

БІОЛОГІЧНІ РИТМИ ЗА ШВИДКІСТЮ ЦИКЛУ:

Номер слайду 5

ЦИРКАДНІ РИТМИ ЦИРКАДНІ РИТМИ пов’язані зі зміною дня і ночі. Період циркадних ритмів становить близько 24 годин. СОНвідсутність реакцій на зовнішні подразнення, зменшенням активності процесів в організмі. НЕСПАННЯстан мозку, коли людина перебуває у притомності й бере участь і поведінкових реакціях

Номер слайду 6

ПОВНОЦІННИЙ СОН — це життєва потреба кожної людини. Тривалість сну залежить від віку: немовля 22 години на добу, підлітки 8–9 годин, доросла людина в середньому 8 годин

Номер слайду 7

ЕТАП ЦИРКАДНОГО РИТМУ ЛЮДИНИЛЯГАТИ СПАТИ КРАЩЕ ВІД 21 ДО 23 ГОДИНИ! У цей час знижуються температура тіла й артеріальний тиск, зменшується вироблення гормонів, які підтримують активну роботу нашого організму. Гормони — це біологічно активні речовини, що утворюються в організмі та впливають на клітини, органи чи організм в цілому. Уночі виробляється гормон мелатонін, який називають гормоном сну, він «допомагає» організму відпочивати, відновлювати організм тощо.

Номер слайду 8

ПРОКИДАТИСЯ КРАЩЕ МІЖ 6 ТА 7 ГОДИНАМИ РАНКУ. У цей період організм готовий вийти зі сну, організм виробляє гормони, які активізують його діяльність для подальшої роботи. ВІД 8 РАНКУ ДО 11 ГОДИНИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІК АКТИВНОСТІ РОБОТИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ. в цей час найкраще сприймаються навчальні предмети, що потребують значних інтелектуальних зусиль, (математика, мови, природничі науки тощо)

Номер слайду 9

БІОЛОГІЧНИЙ ГОДИННИК — МЕХАНІЗМ ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМУ ДО ЗМІНИ ДНЯ І НОЧІ, ЯКИЙ «РЕГУЛЮЄ» ПЕРІОДИЧНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ. Залежно від характеру добових біоритмів виділяють три найхарактерніші типи людей: «СОВИ» (ВЕЧІРНІ), «ЖАЙВОРОНКИ» (РАНКОВІ) «ГОЛУБИ» (ДЕННІ).

Номер слайду 10

ДЕСИНХРОНОЗ - неузгодженість біологічних ритмів в організмі. НАСЛІДКИ ПОРУШЕННЯ ДОБОВОГО РИТМУ:дратівливість, відчуття постійної втоми, неврози, депресія,загострення хронічних захворювань

Номер слайду 11

ВАЖЛИВО СКЛАСТИ ВЛАСНИЙ РОЗПОРЯДОК ДНЯ, ЩО ВРАХОВУЄ ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БІОРИТМІВ ТА ДОТРИМУВАТИСЯ ЙОГО. Онлайн уроки

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чорна Наталія
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
14 лютого
Переглядів
1085
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку