Вправа « Так – Ні».1. Квітка – це орган статевого розмноження.2. Проста оцвітина складається з чашечки та віночка .3. Головними частинами квітки є тичинки і маточки.4. У маточки розрізняють дві частини: зав’язь і стовпчик.5. Усі рослини мають тільки двостатеві квітки. 6. Зонтик, щиток, кошик належать до простих суцвіть. 7. Під час перехресного запилення пилок потрапляє з тичинки на приймочку маточки однієї і тієї ж квітки. 8. Для квіткових рослин характерне подвійне запліднення. 9. Схожість насіння – це його здатність до проростання. 10. Соковиті плоди бувають розкривними та нерозкривними..
Станом на початок 2010 року за даними Міжнародного союзу охорони природи було описано близько 320 тисяч видів рослин, з них близько 280 тисяч видів квіткових, 1 тисяча видів голонасінних, близько 18 тисяч мохоподібних, близько 12 тисяч видів вищих спорових рослин (Плауноподібні,Папоротеподібні, Хвощеподібні) Ці числа збільшуються, оскільки постійно відкриваються нові види.
Систематика рослин — розділ біології, що вивчає різноманітність рослин. У числі перших, хто застосував класифікацію до об'єктів природи, був Теофраст. Рослини діляться на такі групи: дерева, чагарники, напівчагарники («фріганон»), та трави. За праці про рослини, Теофраста вважають «батьком ботаніки».
Описав ≈1500 видів рослин. Ввів принцип подвійних назв видів(видова наукова назва, за Ліннеєм, складається із двох слів, перше з яких — назва роду (пишеться з великої літери), а друге (пишеться з малої літери) — вказує на видову належність. В цьому полягає принцип бінарної номенклатури (подвійної назви).1707 – 1778 рр. Шведський природознавець. Карл Лінней«Бог створив, а Лінней систематизував»