10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Поняття про лужні, інертні елементи, галогени"

Про матеріал

Презентація "Поняття про лужні, інертні елементи, галогени" стане в нагоді під час проведення відповідного уроку в 8 класі у зв'язку з можливістю наочно проілюструвати матеріал, що викладається.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Поняття про лужні, інертні елементи, галогени»

Номер слайду 2

Що називають лужними металами?Лужні метали – це прості речовини, утворені елементами головних підгруп І групи: Літієм, Натрієм, Калієм, Рубідієм, Цезієм та Францієм.

Номер слайду 3

Усі лужні метали є сріблястими (за виключенням золотистого цезію), легкими і дуже активними. У зв’язку з високою реакційною здатністю їх зберігають під шаром гасу або запаяними в ампулах у інертній атмосфері.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} Li. Na. KRb. Csρ, г/см30,5330,9710,8561,5321,873

Номер слайду 4

Цікавим є те, що йони лужних металів здатні забарвлювати полум’я у різні кольори (це знайшло застосування у аналізі та в піротехніці)

Номер слайду 5

Для ілюстрації високої активності лужних металів перегляньте як відбувається взаємодія цезію з водою з 5.10 хвилини, просканувавши QR-код

Номер слайду 6

Що таке інертні елементи?Інертними елементами називають хімічні елементи головних підгруп VIII групи Періодичної системи, що утворюють прості речовини: гелій, неон, аргон, криптон, ксенон, радон та оганесон. Усі вони характеризуються високою хімічною стійкістю (інертністю).

Номер слайду 7

Усі вони, за винятком оганесону, що є твердою речовиною, є газоподібними, тому часто їх називають інертними, благородними газами (noble gases). При пропусканні електричного струму, світяться різними кольорами. (пригадайте поняття «неонові вивіски»)

Номер слайду 8

Що таке галогени?Галогени – елементи головних підгруп VII групи Періодичної системи: Флуор, Хлор, Бром, Йод, Астат та Теннессін. Усі вони є типовими неметалічними елементами. Термін «галоген» з грецької мови означає «той, що породжує сіль».

Номер слайду 9

Усі прості речовини галогенів – двохатомні молекули: F2 – зелено-жовтий газ, Cl2 – хлор (жовто-зелений газ), Br2 – бром (червоно-коричнева рідина), Аt2 – астат (нестабільні темно-сині кристали, радіоактивний). Як ви помітили, я нічого не сказав про просту речовину такого галогену, як Теннессін (Ts). Справа у тому, що, як і Оганесон, цей елемент був відкритий практично нещодавно. Комісія IUPAC офіційно визнала відкриття цього елемента 30 грудня 2015 року. Його властивості ще є предметом численних суперечок.

Номер слайду 10

Заповніть таблицю, розмістивши у порожніх клітинках формули простих речовин, що належать до групи лужних металів, інертних газів, галогенів:{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D} Лужні метали  Благородні гази Галогени                  

Номер слайду 11

Домашнє завдання. Повторити §1 (ст. 5). Розв’яжіть задачі: а) Вкажіть у якій сполуці масова частка Оксигену більша, у натрій гідроксиді Na. OH чи калій гідроксиді КОН?б) У 150 мл води розчинили 16,4 г хлороводню НCl. Яка масова частка розчиненої речовини в одержаному розчині?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. ГРИГА ВИКТОРИЯ
  Дякую за цікавинки та яскравий супровід!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
26 серпня 2018
Переглядів
5089
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку