Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація " Поняття про реалізм та історія його формування. Характерні ознаки реалізму"

Про матеріал
Уіння давати визначення поняття «реалізм», називати його провідні ознаки, виявляти їх у прочитаних творах, розуміти особливості взаємодії реалізму з іншими напрямами XIX століття (романтизмом, натуралізмом)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Поняття про реалізм та історія його формування. Характерні ознаки реалізму

Номер слайду 2

Протягом XIX ст.. митці мінімізували естетикуі прагнули будувати художні твори майжецілковито на зображенні реальності. У цім сенсівсе тогочасне класичне мистецтво було реалістичним. Х. Ортега – і Гассет

Номер слайду 3

Цитатна доріжка «Романтики про романтизм»«Ми мріємо про подорож у Всесвіті, але хіба він не є в нас самих? Ми не знаємо ще глибин нашого духу. Саме туди веде нас таємничий шлях. У нас самих міститься вічність з її світами, минуле й майбутнє» (Новаліс).   «Поезія — це дзеркало, яке дивовижно перетворює все, що довкола» (Г. Гейне). «Звичайні речі з повсякденного життя набувають дивних відтінків неповторної романтичної своєрідності, що викликає надзвичайну гармонію душі, відкриту всьому фантастичному» (Е. Т. А. Гофман).

Номер слайду 4

 «Людська уява  —  цілий світ, який звучить на різні голоси й розмальований різними барвами й відтінками. У цьому світі відбуваються найзапекліші битви та драми» (Дж. Байрон).   «У віршах не вчинки й ситуації надають почуттям значущості, а самі почуття надають значущості вчинкам і ситуаціям» (В. Вордсворт).   «Процес пізнання світу починається з пізнання людини» (С. Колрідж).  «Мистецтво — наука про життя, у центрі якої — учення про прекрасне, яке можна осягнути лише інтуїтивно» (Р. Шатобріан). 

Номер слайду 5

Теорія літератури. Реалізм – літературний напрям, який характеризується правдивим і всебічним відображенням дійсності на основі типізації життєвих явищ.

Номер слайду 6

Складання порівняльної таблиці{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Романтизм. Реалізм. Філософська основа – німецька ідеалістична філософія. Неприйняття буденності, утеча від неї. Абсолютизація творчої уяви митця. Заперечення раціоналізму, прагнення до всього ірраціонального, містичного. Наукова основа – філософія позитивізму, природознавчі науки, соціологія, психологія. Детальне зображення реального життя. Домінування наукових методів до зображуваного: дослідження та пояснення явищ і закономірностей реального життя. Логічність, «раціоцентризм», детальне дослідження та майже науковий аналіз забражуваного.

Номер слайду 7

{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Романтична умовність, ідеалізація, надмірне згущення фарб.Історизм романтизму – це переважно пишна декорація, розкішне тло твору. Романтизація минулого.Ігнорування буденності. Акцент на всьому ексклюзивному, несхожому, неповторному. Домінування естетико-гедоністичної функції мистецтва. Принцип життєподібності, аналіз суспільних, зокрема економічних аспектів і їх роль у житті у розвитку особистості.Історизм реалізму – засіб дослідження першовитоків та історичних коренів певних суспільних явищ. Увага до проблем сучасності. Естетичне «узаконення» раніше «неестетичних» тем,образів, мотивів. Пошук спільного й типового навіть у неподібному. Домінування когнітивної і дидактичної функції мистецтва.

Номер слайду 8

{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Герой літературного твору«Винятковий характер у виняткових обставинах». Загадковий одинак-індивідуаліст, який перебуває в полоні фатальних пристрастей. Носій однієї незмінної пристрасті. Самотня людина, вигнанець суспільства. Герой має загадкове минуле, часто це людина без минулого.«Типовий характер у типових обставинах». Людина конкретної професії, яка займається своєю буденною роботою: селянин, робітник. Складна суперечлива особистість, яка постійно змінюється. Взаємодія людини і суспільства. Життя персонажа описане надзвичайно детально.

Номер слайду 9

{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Художній час і простір. Зображення далеких епох. Незвичайно, екзотично-далекі краї. Зображення добре знайомої читачам сучасності. Реальні, добре знайомі читачам місця.{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Система жанрів. Перевага ліричних жанрів. Поміж жанрів епосу-домінування історичного роману. Перевага епічних жанрів. Поміж жанрів епосу – домінування соціально - психологічного роману.

Номер слайду 10

  Проблемні питання 1. Письменники-реалісти прагнули досліджувати життя й характери людей. Як ви вважаєте, що стало об’єктом дослідження у творах, які ви читали («Полліанна» Е. Портер, «Товстий і тонкий», «Хамелеон» А. Чехова, «Сліпий музикант» В. Короленка, «Жага до життя» Дж. Лондона, «Хатина дядька Тома» Г. Бічер-Стоу)?   2. Які явища реального життя, на ваш погляд, варто було б дослідити письменникам у наш час? Поясніть.·        Спіч про прочитану книгу,  яку можна віднести до літератури реалізму. (Спіч — коротка привітальна промова)

Номер слайду 11

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника про реалізм (с.99 – 107). За допомогою Інтернету підготувати повідомлення про визначних реалістів у Франції, Англії, Росії та США.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Московченко Валерія Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Філатова Марія Олегівна
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
16 березня 2019
Переглядів
18659
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку