Практична робота № 3 Тема: Досліджуємо розчинність деяких речовин
Номер слайду 2
Мета: Ознайомитися із розчиненими та нерозчиненими речовинами. Обладнання та матеріали: п’ять пластмасових мензурок, п’ять пластмасових ложок, пластмасовий шприц без голки, секундомір, кухонна сіль, цукор, питна сода, крохмаль, лимонна кислота, кип’ячена холодна вода.
Номер слайду 3
Хід роботи. Перегляньте відеоhttps://www.youtube.com/watch?v=2 Sr9be. W-d. D4&ab_channel=%D0%94%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8 F%D0%91%D1%96%D0%B4%D0%B0
Номер слайду 4
ДОСЛІД № 1. Що швидше розчиняється? 1. Пронумеруй мензурки фломастером. У кожну мензурку за допомогою шприца відміряй 50 мл води. У першу додай порцію (неповну ложку, без «чубка») кухонної солі, а в другу - таку ж порцію цукру, у третю - питну соду, у четверту - крохмаль, у п’яту - лимонну кислоту. Розмішай розчини і визнач час розчинення секундоміром.2. Результати запиши у таблицю.
Номер слайду 5
ДОСЛІД № 2. Що більше розчиняється? У мензурки з розчинами, приготованими у досліді № 1, додай ще порцію кухонної солі та цукру. Розмішай розчини. Що ти спостерігаєш? Якщо речовини розчинились повністю, додай третю порцію речовин і розмішай. У якій мензурці розчинилося найбільше речовини?
Номер слайду 6
Висновок: заповни підсумкову таблицю за зразком і зроби висновок. Речовина. Кухона сіль. Крохмаль. Цукор. Лимонна кислота. Питна сода. Скільки часу розчинялася. Скільки порцій максимально розчинилося