Право- можливість людини що-небудь робити, здійснювати, гарантована і захищена державою.
Номер слайду 3
Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий».
Номер слайду 4
З тих пір минуло чимало століть. Створювалися держави, розросталися, процвітали і гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну чи приймаючи яке-небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси й зовсім не замислювався над долею простих людей.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
XX ст. принесло світові нечувані раніше за масштабами потрясіння-дві світові війни. Під час Другої світової війни порушення прав людини були масовими й особливо зухвалими. Мільйони людей стали жертвами знущань, масових убивств.
Номер слайду 7
Втрати у 2-й світовій війні 1939-1945 рр..: солдатів: 24 437 785 мирних жителів: 46 733 062
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Після цієї війни народи багатьох країн вирішили, що задля збереження миру їм слід об'єднатися. Людству потрібно було знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.
Номер слайду 10
О О Н
Номер слайду 11
О Р Г А Н І З А Ц І Я О Б' Є Д Н А Н И Х Н А Ц І Й
Номер слайду 12
А 10 грудня 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали - документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість дотримуватись своєї релігії й багато іншого.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
«Загальна декларація прав людини» - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей.
Номер слайду 15
У різні часи , у різні епохи неоднаково дивилися на виховання і догляд за дітьми. У стародавній Спарті слабких і кволих дітей кидали із скелі в прірву, вважаючи, що з них не виростуть сильні і здорові воїни.
Номер слайду 16
У середньовічній Німеччині слово "дитина" було синонімом "дурень".
Номер слайду 17
В часи кріпацтва дітей насильно відбирали у матерів і продавали , неначе річ.
Номер слайду 18
Особливо тяжкою була доля сиріт кріпацької України «Тяжко-важко в світі жити Сироті без роду, Нема куди прихилиться — Хоч з гори та в воду.» Т. Г. Шевченко.
Номер слайду 19
Втративши батьків, діти-сироти часто-густо ставали поводирями у сліпих кобзарів.
Номер слайду 20
Аж у кінці 18 ст., на дітей нарешті починають звертати увагу - шиють одяг, створюють дитячі іграшки, пишуть дитячі книги, дитячі пісні та музику. У той давній час дітям було нелегко, не було законів, які оберігали та захищали їх життя та права.
Номер слайду 21
Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Саме тому ООН у 1959 р. прийняла окремий документ –міжнародну угоду, за якою держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить -пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Номер слайду 22
к о н в е н ц і я Міжнародна правова угода, прийнята Організацією Об’єднаних Націй з питання захисту прав дитини
Номер слайду 23
людська істота до досягнення нею 18-річного віку Дитина- «Правовий лікбез»
Номер слайду 24
Дитина малолітня від народження до 14 років з 14 до 18 років неповнолітня