Чехія
--- Ведучі виходять на сцену.
Ведучий 1: Добри ден!
Ведучий 2: Агой!
Ведучий 1: Саме так вітаються один з одним у Чехії. Хоча, чеська мова — одна з найбільш важких європейських мов. У ній існують слова, що складаються цілком з приголосних літер. Ви тільки послухайте як цікаво звучить чеською мовою «Заповіт» Тараса Григоровича Шевченка.
---- Заповіт Т.Г. Шевченка чеською (уривок)
Аж земржу погрибі мі - Із семі гробу
Ме зі широко в степі - На Украйні драга
Є ле ні широке поле - А Днєпр жа утєші
Біло то відіт, біло то слішіт - Як рвовчи, рвовчи
Як нес з Украйни в модрі моржі – преповідам крев
Од дейду а єлень а гори - Нехамшехно а беліне к сам Богу
Модлітеся а пшек тім Бога незна - Погрибіт а встат. Взломте окови
А за зло в крві – посипте вули
А я в великій родінє. В свободнєм, новєм
Незапамятне зменіт ласкаве тіхе слово
Ведучий 2: В Чехії народилось багато відомих людей таких як: лікар та вчений Ян Янський, який не лише вперше описав групи крові, а й виклав умови, за яких переливання не призведе до летального результату. Релігійний реформатор Ян Гус, прихильник університетської освіти Ян Амос Коменський, композитори Бедржіх Сметана і Антонін Дворжак. Співак Ка́рел Ґотт –володар незліченої кількості різноманітних нагород, відзнак та премій, письменники Франц Кафка та Ярослав Гашек, найвідоміший твір якого – «Пригоди бравого солдата Швейка» перекладено на 58 мов світу.
Максим: А чи знаєте ви, що офіційна назва країни - Чеська Республіка. 1 січня 1993 року Чехія стала незалежною державою. ЇЇ площа становить 78 866 квадратних кілометрів. Населення країни перевищує десять з половиною млн. чоловік. Ця держава входить у число найбільш густонаселених країн Європи. Чеська Республіка є членом НАТО та входить до складу Європейського Союзу.
---- Показ пропора Чехії на сцені
Ведучий 1: Прапор Чехії є невід’ємним державним символом Чеської Республіки і має свою історію. Прапор було затверджено 30 березня 1920 року. Він представляє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох горизонтальних смуг: верхньої – білого кольору та нижньої – червоного кольору, з додаванням у краю синього рівнобедреного трикутника, який символізує абсолютну рівність і загальні інтереси націй, які живуть в Чехії. Синій колір на прапорі – це колір безхмарного неба. Червоний – це колір пролитої крові у боротьбі за незалежність. А білий колір – означає мир та чистоту.
----- Танок полька
Ведучий 2: Столиця Чехії - Прага. ЇЇ краєвиди вражають та надихають. Празький град вважається самим великим замковим комплексом у світі. Зараз він виконує функції резиденції президента країни, а колись в ньому засідали королі Богемії та відбувались бали. Саме у ті далекі часи чехи придумали відомий у всьому світі танок польку.
----- Показ чеських страв
Ведучий 1: Також відомо, що Празькі куранти на Староміській площі — самий старовинний діючий годинник у світі. А ще, у Празі придумали рецепт шоколадного празького торта. Він складається з трьох бісквітних коржів з двома шарами крему. Та й взагалі, чешська кухня досить смачна. Свічкова на сметані варто скуштувати кожному поціновувачу м'яса. Це неймовірно ніжна яловича вирізка, приготована в особливому соусі з овочів, гірчиці, спецій і вершків. Страву заведено подавати з м'якими картопляними кнедликами.
Ведучий 1: Якщо у Чехів стільки смаколиків, то вони напевно мають і купу різних традицій?
Ведучий 2: Звичайно ж! У Чехії кожного дня чиїсь іменини, які вони дуже люблять святкувати. Жоден чех в День свого імені не залишиться без подарунку. Ось як це відбувається. Чехи дарують один одному шоколадки, м’які іграшки, повітряні кульки, квіти. Вони завжди обіймаються один з одним та співають трохи дивну, але найпопулярнішу пісню в Чехії «Йожин с Бажін»
--- Учні виходять на сцену. Дарують подарунки один одному та співають пісню «Йожин з Бажін».