Презентація "Права та обов'язки дітей"

Про матеріал
Розроблена для учнів молодших класів. Дана презентація не зможе коректно відтворюватися, бо створена за допомогою фігурних шрифтів. Тож перед застосуванням завантажте шрифти (додаю окремою папкою) до комп'ютера - панель керування/оформлення та персоналізація/шрифти. Скопіюйте, чи просто перетягніть шрифти, які є у моїй папці.
Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРАВА ДІТЕЙ

Номер слайду 2

Номер слайду 3

ДИТИНАдо 14 років малолітня дитина.від 14 до 18 років неповнолітня дитина.

Номер слайду 4

А зараз спробуйте відгадати назви відомих казок, де порушуються права головних казкових героїв!

Номер слайду 5

Право на ім’я. Зміна прізвища чи власною імені дитини, якій виповнилося 14 років, можлива лише за згодою батьків або одного і них. А дитина, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвища чи власне ім'я.

Номер слайду 6

Попелюшка

Номер слайду 7

Ніхто не знає, яке насправді ім’я було у цієї героїні, бо Попелюшка – це її кличка, прізвисько від постійного забрудненння попелом. Хоча в цій казці порушені усі існуючі права Попелюшки, як дитини!

Номер слайду 8

право на медичну допомогу. Держава зобов’язана повністю забезпечити дітей медичною допомогою, яка повинна бути якісною та загальнодоступною.

Номер слайду 9

Муха-цокотуха

Номер слайду 10

У цій казці ніхто не допоміг Мусі-Цокотусі, яка стікала кров’ю після того, як на неї напав Павук. І навіть Комар, який її врятував, не надав Цокотусі медичну допомогу, а приймав вітання від усіх комах-боягузів.

Номер слайду 11

Право на освіту. Держава повинна гарантувати безкоштовну повну загальну середню освіту дітям у школах. А також за необхідністю надавати пільги учням, які цього потребують.

Номер слайду 12

Буратіно

Номер слайду 13

Право на освіту в цій казці було грубо порушено, бо Буратіно не видали безкоштовної азбуки і татові Карло довелося купувати буквар синові. А враховуючи те, що матері у хлопчика не було взагалі, то держава повинна була забезпечити дерев'яного хлопчика усім!

Номер слайду 14

Право на любов і піклування. Дитина має право на піклування батьків, родичів, громади та держави. Інтереси дітей є першочерговими.

Номер слайду 15

Гидке каченя

Номер слайду 16

Ні любові, ні піклування Гидке каченя в цій казці не отримало ні від кого. Всі відверталися від нього, ображали, пригноблювали. Навіть мати-качка покинула його, поставивши інтереси та вподобання громади (пташиного двору) вище за сімейні цінності, порушивши право на піклування щодо своєї дитини.

Номер слайду 17

Право на відпочинок і дозвілля. Дитина має право на відпочинок, дозвілля, розваги, брати участь у розважальних заходах, у культурному житті, займатися мистецтвом.

Номер слайду 18

Про котика та півника

Номер слайду 19

Права Півника було порушено Котиком частково, бо відпочивати він міг, а займатися своїми улюбленими справами Котик йому не дозволяв, зачиняючи його в хаті. Півник не мав змоги співати та розважатися, тому й попадавля у лапи Лисиці, яка це йому пропонувала.

Номер слайду 20

ПРАВО НА ВЛАСНУ ДУМКУКожна дитина може вільно висловлювати власну думку та погляди. Цим поглядом повинна приділятись увага.

Номер слайду 21

Царівна жаба

Номер слайду 22

У цій казці Іван-царевич не спитався думки Жаби щодо її шкіри. Порушивши права Царівни, Іван наразив на небезпеку в першу чергу її, а потім і самого себе. Тож дуже важливо враховувати думку іншої людини!

Номер слайду 23

Право на повноцінне харчування. Необхідне для її фізичного, розумового, духовного, соціального розвитку. Батьки несуть відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя дитини. Держава ж створює умови для реалізації цієї відповідальності.

Номер слайду 24

Вовк і семеро козенят

Номер слайду 25

У цій казці Мама-Коза не могла повноцінно забезпечити своїх сімох дітей харчуванням, тому голодні козенята і відчинили двері Вовкові, який скористався відсутністю матері. Якби Коза годувала своїх дітей постійно – вони б не втрапили в таку халепу з Вовком.

Номер слайду 26

Діти мають право на захист від втручання до їх особистого та сімейного життя. Не можна втручатися у листування дітей, порушувати їх честь та гідність. право на Особисте життя

Номер слайду 27

Кривенька качечка

Номер слайду 28

На прикладі цих казкових героїв показано порушення прав на власне життя. Дід із Бабою не врахували інтересів дівчини-Качечки і образили та скривдили її, спаливши пір’ячко, яким вона дорожили. Втрутившись у приватне життя Качечки вони краще нікому не зробили, а тільки гірше.

Номер слайду 29

ПРАВО НА РОЗВИТОК ТАЛАНТІВДержава повинна підтримувати талановитих дітей та сприяти розвитку їхніх талантів. Залучати їх до конкурсів, заохочувати дітей розвивати свою обдарованість.

Номер слайду 30

Котигорошко

Номер слайду 31

У цій казковій історії права Котигорошка не були порушені. Навпаки, батьки хлопчика, побачивши його велику силу, заохочували свого сина до подальшого розвитку своїх здібностей. Батько навіть замовив у коваля булаву для свого сильного сина.

Номер слайду 32

Дитину не можна примушувати до праці. Вона має право сама обирати собі посильну роботу, яка не може нанести шкоду своєму здоров’ю. право на вибір праці

Номер слайду 33

Дванадцять місяців

Номер слайду 34

Усім відомо про підсніжники, по які Падчерка ходила в ліс узимку, але мало хто звертав увагу на те, що на початку казки вона носила важкі дрова та виконувала усю важку роботу в домі. Тож Мачуха грубо порушила права своєї дитини.

Номер слайду 35

Обов'язки ДІТЕЙ

Номер слайду 36

Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.

Номер слайду 37

Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини

Номер слайду 38

Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.

Номер слайду 39

Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим

Номер слайду 40

Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.

Номер слайду 41

Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби

Номер слайду 42

Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.

Номер слайду 43

З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.

Номер слайду 44

Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю.

Номер слайду 45

Сумлінно навчатися: активно працювати на уроках, готуватись самотужки, старанно виконувати домашні завдання.

Номер слайду 46

Молодці

zip
Додав(-ла)
Смірнов Дмитро
Додано
3 квітня
Переглядів
2452
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку