Презентація направлена на поглиблення знань при вивченні теми "Природні зони Африки". В розробці представлена інформація про рунтово - рослинний покрив та тваринний світ природних зон материка Африка.
РОСЛИННІСТЬ Вічнозелені багатоярусні (6-8 ярусів) ліси І ярус (60-80 м) пальми, фікуси сейба (80 м) ІІ ярус (20-40 м) 25 000 видів ІІІ ярус (10-15 м) дерево какао, банан, чорне дерево, червоне дерево, залізне дерево хлібне дерево, ІV ярус (чагарники) VІ ярус (ліани) Дошкоподібні корені V ярус (папороті)
Т В А Р И Н Н И Й С В І Т Окапі Вперше побачивши окапі, європейські мандрівники прийняти його за зебру через смугасте забарвлення задніх кінцівок. Насправді, окапі – карликова жирафа, хоча його шия та ноги значно коротші, ніж у справжнього жирафа. Зріст тварини – близько 2 м (утричі менше за жирафа). Маса тіла 250 кг (жирафа – 550-750 кг). Дуже рідкісна тварина, занесена до Міжнародної Червоної книги.
Т В А Р И Н Н И Й С В І Т П Т А Х И Г І Л Е Ї Бананоїд Нектарниця Птах з родини горобиних. Довжина тіла 9-25 см. Живиться дрібними комахами та нектаром квітів, запилюючи їх. Екваторіальний родич зозулі. Розміром з ворону. Живиться соковитими плодами. Коли намокає у воді, пір'я стає білим через розчинну у воді фарбу турацин.
Т В А Р И Н Н И Й С В І Т КОМАХИ–ПЕРЕНОСНИКИ ХВОРОБ Муха цеце Малярійний комар Переносить трипаносом – збудників сонної хвороби людини та свійських тварин. Довжина тіла до 1-1,5 см. Збудники сонної хвороби між клітинами крові Переносить плазмодіїв – збудників пропасниці Ареал поширення пропасниці Хворий сонною хворобою
Африканське землеробство веде боротьбу з гілеєю підсічно-вогняним способом. При цьому ліс підпалюють, а попелом удобрюють землю. Такі ґрунти є родючими кілька років, а потім виснажуються. Слід їх залишати і очищувати від лісу нову ділянку. Площа африканської гілеї уже скоротилася вдвічі. А екваторіальний ліс – це “зелені легені” нашої планети.
Природні зони Африки В Африці є савани і рідколісся. Савани та рідколісся - це безкраї трав'яні простори з поодинокими чагарниками, що сформувалися за умов субекваторіального клімату. У рослинному покриві саван переважають так звані слонові трави. Вони утворюють високі густі зарості, що підіймаються до 2-3 м. У вологих місцях вони можуть сягати 5 м. Іноді через такі хащі без вирубки пробратися зовсім неможливо. Ці злаки є любленою стравою слонів, звідки і з'явилася узагальнена назва слонових трав. Густий трав'яний покрив не встигає розкластися за сухий гезон, тому в ґрунті накопичується перегній, забарвлюючи ґрунт червоно- бурий колір. Але можна зустріти і поодинокі дерева.
Тварина саван Густі соковиті трави саван дають притулок та їжу величезній кількості різноманітних тварин. Численними стадами блукають тут антилопи, газелі, буйволи, зебри. Біля водойм трапляються жирафи, носороги, слони, бегемоти. Багато в савані хижаків. Це лев, гепард - найпрудкіший серед тварин, а також шакали й гієни. У річках і озерах мешкають крокодили.