Тема: Прислівник як частина мови Які слова відносяться до прислівників?
Номер слайду 2
Що означають прислівники? Питання , на які ми дамо відповідь: З якою частиною мови найчастіше зв'язуються в реченні? На які питання відповідають? Якими членами речення бувають прислівники?
Номер слайду 3
Двадцять четверте квітня Класна робота
Номер слайду 4
А сьогодні знайомимося ще з однією частиною мови - прислівником. Назвіть по порядку 5 днів тижня, не вживаючи при цьому ні назв чисел, ні назв днів. Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра. Записати їх як каліграфічну хвилинку. - На які питання відповідають ці слова? - Чи знаємо ми частину мови, яка б відповідала на таке питання? - Які частини мови ми вже знаємо?
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Чим відрізняються прикметники від прислівників ? Мелодійний Мелодійна Мелодійне Мелодійні Мелодійними Прикметники змінюються за: родами, числами, відмінками. Мелодійно Прислівники не змінюються. Вони утворюються за допомогою суфіксів -о, -і, -у, -е: гарно, добре, взимку, навесні.
Номер слайду 7
Прислівник – незмінна частина мови, яка називає ознаку дії або пояснює, як, де, коли відбувається дія, куди вона спрямована і відповідає на питання: Як? Де? Куди? Коли? та ін. Прислівники в реченні виконують роль другорядних членів і найчастіше зв'язуються з дієсловами.