Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок. В країну Знань, в країну чудову,Що нас так чекає й збагачує мову.
Номер слайду 3
Урок почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки. В в вв ув вд уд еч ер ен нь що ку ин ан Щовечора, щоранку, щогодини. До якої частини мови відносяться ці слова?Скласти речення з одним словом. Розібрати слова за будовою.
Номер слайду 4
Прислівник- це незмінна частина мови, що…. Закінчи речення…Прислівники утворюємо від…. Прислівники не змінюються, тому вони не мають…. У прислівників усе слово. Після кореня позначаємо ….
Номер слайду 5
Запам’ятай. Прислівники бувають протилежні за значенням. Їх називаємо антонімами. Наприклад: високо – низько;далеко – близько.
Номер слайду 6
Добери до прислівників першої групи антоніми, які запропоновані в другій групі. Запиши парами.1. Багато, дорого, рано, коротше, менше, весело, далеко, темно, глибше.2. Мілкіше, мало, довше, дешево, пізно, більше, світло, сумно, близько. Зразок: багато – мало;
Номер слайду 7
Спиши прислів’я, підкресли прислівники з протилежним значенням. Познач будову виділених прислівників. Сказати легко, та зробити важко. Говори мало, слухай багато, а думай ще більше. Часом густо, а часом пусто.
Номер слайду 8
На уроці я...дізнався...зрозумів...навчився...найбільший мій успіх — це...найбільші труднощі я відчув...я не вмів, а тепер умію...я змінив своє ставлення до...на наступному уроці я хочу...