Прийменник як службова частина мови. Зв’язок прийменника з непрямими відмінками іменника. Виконала: вчитель української мови та літератури. Крамар А. М.
Номер слайду 2
Прийменник, бо приймає? Ні!Прийменник, бо при іменнику!(завжди знаходиться біля іменника)
Номер слайду 3
Номер слайду 4
ЧАСТИНИ МОВИ ВИГУК
Номер слайду 5
Прийменник – це службова частина мови, що разом із формами непрямих відмінків іменника, займенника, числівника показує їх залежність від інших слів у словосполученні чи реченні. Наприклад: У нього все багатство під шапкою.
Номер слайду 6
ПРИЙМЕННИК не має лексичного значення: на , у, з, перед. Проте разом із відмінковими формами іменників, займенників і числівників може вказувати на :
Номер слайду 7
Прийменники не є членами речення. Прийменник підкреслюємо так само, як і слово, від якого прийменник залежить. Наприклад: Ми з класом пішли до вчительки. З усіма частинами мови прийменники пишемо окремо.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Гра «Редактор». Відредагуйте словосполучення: Ходити по друзям; зошит по фізиці, знання по географії ; діяти по правилах, по фаху інженер, відсутній тиждень по хворобі, презентація за наш клас.
Номер слайду 10
Робота над культурою мовлення. Рубрика «Говоримо правильно». Не правильно Правильно. Знати по газетах Знати з газет. По цілих днях Цілими днями. Добрий по натурі Доброї вдачіПо напрямку до лісу У напрямку до лісу
Номер слайду 11
ТЕСТ: 1. Прийменник виділено в реченніА Лунає неподалік пісня сили, краси. Б Назустріч здіймалося місто в бронзі. В Напередодні всю ніч ішов лапатий сніг. Г Козаки навколо фортеці копали шанці. Д Десь поблизу виводив свою пісню соловей.2. Правильно вжито прийменник в обох варіантах рядка. А відпочити після обіду (по обіді)Б організувати з ініціативи (по ініціативі)В надіслати на вимогу (по вимозі)Г міліція у справах неповнолітніх (по справам)Д за романом Олеся Гончара (по роману)