У презентації коротко подано інформацію щодо характеристики твору-роздуму. Вона допоможе краще учням 6 класу зрозуміти тему уроку та підготуватися до написання власних роздумів.
ПРМ№4. Роль сім’ї у формуванні людини як особистостіПідготувала вчителька української мови та літератури. Перещепинської гімназії «Крок»Новомосковського району. Дніпропетровської областіЛялька А. М.
Номер слайду 2
Епіграф уроку: Сімейні цінності трохи нагадують сімейні канікули. Незважаючи на те, що весь день йшов дощ на пляжі, часто це райдужні спогади, які ми пам’ятаємо.
Номер слайду 3
Саме родина допомагає нам долати труднощі в житті, з нею ми можемо поділитися своїми радощами та невдачами. Тому ми з впевністю можемо говорити, що Климові допомагає долати страх родинна,зокрема бабуся. Яку родину ви вважаєте ідеальною?Чи можемо ми назвати ідеальною родину Клима Джури? Чим незвичною була родина Джур?
Номер слайду 4
Складіть асоціативний кущ Родина Клима Джуривзаєморозуміннятурботавзаємоповагавзаємопідтримкалюбовдовіраготовність досамопожертви
Номер слайду 5
Слово «сім'я» походить від прасл. *sěmьja, яке вважається спорідненим з лит. šeimà, šeimýna, нім. Heim і англ. home («дім»), фр. hameau («сільце»), дав.-гр. κώμη («село») — всі ці слова виводяться від пра-і.є. *ḱoy-m-, утвореного від кореня *k̂ei («лежати»). Деякі мовознавці (Б. М. Ляпунов[ru]) припускають, що *sěmьja являє собою утворення від кореня *sěmь за допомогою суфікса *ьja — аналогічно *bratьja < *bratъ[3][4]. Прикладом народної етимології є тлумачення «сім'я» як похідного від поєднання слів «сім» + «я» — начебто за числом членів сім'ї.
Номер слайду 6
СІМ’Я* один з найважливіших факторів соціалізації дитини. Саме тут діти засвоюють заведені в їхніх сім'ях життєві цінності, соціальні очікування і біхевіористичні патерни. Моделями поведінки їм слугують батьки, старші брати і сестри.* важливий фактор впливу на інтелектуальний розвиток дитини, пропонуючи, а іноді й насаджуючи власну концептуальну картину світу. Батьки мають можливість активно сприяти швидкому розвитку мисленнєвих навичок « маленької людини»
Номер слайду 7
ЩО ТАКЕ ТВІР-РОЗДУМ??? Твір-роздум — це особливий вид тексту, укладений за чіткою структурою, в якому формулюється проблема, повідомляються та осмислюються причинно-наслідкові зв’язки, що, своєю чергою, укладають основу для висновку.
Номер слайду 8
СТРУКТУРА ТВОРУ-РОЗДУМУ Твір-роздум, відповідно, структурно складається з трьох частин:у Вступі подається теза та тема твору, які потребують обґрунтування.у Основній частині подаються аргумент: релевантні історії життя або приклади з мистецтва або історії.у Висновках підбивається підсумок роздуму, який може бути риторичним або запитальним, а не обов’язково висловлювати чітку позицію. Чітка структура, логічність, зв’язність та аргументованість — це вичерпний перелік вимог до твору-роздуму. У всьому решта він дозволяє відносну свободу думки та творчості.
Номер слайду 9
Ваше домашнє завдання: напишіть свої думки у формі твору-роздуму на тему : «Роль сім’ї у формуванні людини як особистості»опираючись на твір Лесі Ворониної «Таємне Товариство боягузів»…