ІСТОРІЯ НАРОДИЧЧИНИ. З НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ПО ХVІІІ СТОЛІТТЯ. Народичі , мої Народичі, ви моя мрія і любов, Народичі , мої Народичі я цвіт каштанів бачу знов.
Номер слайду 2
Народиччина – моя благословенна
Номер слайду 3
Історія в легендах та переказах
Номер слайду 4
Природа нашого краю
Номер слайду 5
Пам’ятні місця Народиччини
Номер слайду 6
Урочище Піщане поблизу м. Народичі Початок раннього неоліту. Доба бронзи; Доба Київської Русі. крем’яні уламки, пластинки, відщепки, нуклеуси, скребки, різці, наконечники стріл, невеличкі вістря-проколки, рубаючі знаряддя праці:молотки, сокири; наметоподібні будівлі з легких матеріалів; неглибокі ями із слідами вогнищ, на яких спалювали трупи померлих; глиняний посуд, пряслиці, грузила для риболовних сіток, крем’яні наконечники стріл, оброблених з двох сторін;вузькогорлі глечикоподібні і макітроподібні посудини, орнаментований посуд;
Номер слайду 7
Походження назви містечка Найдавніша назва – Нарадачі, бо містечко стояло на шляху на радичі, тобто на Київ. Рада – низинна місцевість. Сусідські поселення жителі називали Родичами. “Іду на Родичі”, вкладаючи поняття і бога Рода – верховного божества праслов’ян.
Номер слайду 8
Народичі за часів Київської Русі Народичі належали до древлянської землі, центром якої був Овруч, і разом входили до Київської Русі. Жителі займалися вирощуванням жита, ячменю, вівса, а також мисливством. Зміцнення феодальних відносин. Спустошення від монголо-татарських завойовників в XIII столітті.
Номер слайду 9
Перша письмова згадка про Народичі 1545 рік. Опис Овруцького замку. “у Федора Єльця в селі Народичах два дими, служба …..”
Номер слайду 10
Народичі як волосне містечко 1685 р. Народичі стають волосним містечком. До його складу входили: Заруд’є, Звіздаль, Кліщі, Пухари; та промислові центри: Грезлянська, Радчанська, Звіздальська та Народицька рудні.
Номер слайду 11
Гайдамацький рух в Народичах 1734 р. 1750 р. Іван Подоляка. Протест проти національного гніту
Номер слайду 12
Торгівельний центр Овруцького повіту У 1689 р. у Народичах функціонувала ярмарка. Продаж меду. 5 рудень, які працювали на болотяній залізній руді.
Номер слайду 13
Культура Поширення польсько-шляхетських прав і культури. Православна церква. Діяльність мандрівних дяків. Заселення містечка євреями.
Номер слайду 14
Висновок Цікаві і своєрідні сторінки історії містечка Народичі. Вони духовно збагачують і допомагають пізнати і полюбити свій край.