Проєкт: Торбинка для дрібничок. Тема: Добір конструкційних матеріалів та інструментів для виготовлення торбинки. Побудова викрійки виробу. Розкрій швейного виробу. Відкритий урок , розрахований на пару уроків.
Вправа«Мій настрій»Сподіваюсь, що ви прийшли на урок із чудовим настроєм, але все ж таки хочу запропонувати вам оцінити його за допомогою « смайликів». Оберіть і підніміть той, що найбільше відповідає вашому настрою. - Можливо, хтось хоче поділитися з нами причинами свого піднесеного настрою?- А що потрібно, щоб поганий настрій змінився на гарний?
Дівчатам доволі часто нема куди покласти свою колекцію заколок та резинок, а хлопцям в свою чергу дрібних іграшок, брелків та інших цікавинок. Для хлопців ідеальним варіантом буде коробочка, а для дівчаток торбинка, яка з легкістю впорається з даним завданням. Також така торбинка буде чудовою ємністю чи упаковкою для подарунка іншим.
Історія виникнення сумки (торбинки). Сумка – один з найважливіших аксесуарів людини. Можна сказати, що сумка – обличчя людини, за якою можна припустити, скільки людині років, який її соціальний статус, а також її особистий смак і якості. Історія сумок почалася кілька століть назад і динамічно розвивалася кожне сторіччя.
Початок історії сумок поклала шкіряна кишеня-мішок невеликих розмірів, яка пришивалася до одягу. Починаючи з 15 століття, у побуті з'явилися маленькі мішечки для монет і дрібних предметів. Такі торбинки при ходьбі дзвеніли, їх носили на поясі як чоловіки, так і жінки. Трохи пізніше у жінок були цілі колекції таких шкіряних мішечків різних розмірів. У 16 столітті жінки стали пришивати мішечки до спідниць зі споду. У другій половині 17 століття в чоловічу моду увійшли штани з кишенями, і в будь-яких торбинках у чоловіків вже не було необхідності. Гроші вони стали зберігати в гаманцях, які клали в кишеню. І надалі історія розвивалася в основному в напрямку жіночих сумок.
У 18 столітті в історії сумок з'явилися дамські сумочки з матерії або мережива, які називалися «помпадур» (на честь фаворитки французького короля Людовіка XV маркізи де Помпадур). Багаті дами змагалися між собою у найвишуканіших сумочках. Цього ж часу у жіночих спідницях з'явилися потайні кишені, які вшивають в бічні шви. У таких кишенях, також як і у чоловічих, можна було зберігати золоті та срібні монети, а також невеликі предмети. У першій половині 19 століття історія жіночих сумок змінилася радикальним чином: жінки перестали ховати їх під спідницями і зберігати речі в кишенях, навпаки, намагалися показати оточуючим свої багато прикрашені бісером і стеклярусом вишиті, плетені, в'язані ридикюлі (сумочки-кисети). Такі ридикюлі виготовлялися з різноманітних тканин різного кольору. Хитромудрість і строкатість кисета-сумочки з довгими шовковими ручками залежала, головним чином, від спроможності дам.
На початку 20 століття в жіночу моду увійшли вузькі довгі спідниці з перехопленням нижче колін – тут для кишень просто не знайшлося місця. І таким чином розміри сумок стали збільшуватися з великою швидкістю. Жінки і дівчата стали купувати сумки великих і середніх розмірів на довгому ремінці або ремінці-ланцюжку. І згодом в історії сумок з'явилися сумки, які найбільше схожі на сумки нашого часу.
Створення моделей-аналогів для оздоблення торбинки. Санітарно-гігієнічні норми та правила безпечної праці в кабінеті трудового навчання1. В кабінеті слід бути одягненим в…2. Волося слід…3. Перевірити готовність до роботи…4. Правила безпечного поводження з ножицями.5. Правила безпечного поводження з голкою.
Кресленик торбинки. І варіант.-З яких фігур складається кресленик? -Доведіть, чому-Порахуйте кількість прямокутників (9)-Побудувати викрійку нам допоможе … (Вміння робити креслення та знання математики) -Як ви вже помітили, що без математики не може обійтись жодна людина. Назвіть професії, де математика важлива! (Бухгалтер, банкір, кравчиня, кравець-закрійник, кухар, інженер…) -Математика важлива наука
Математичні розрахунки. На схемі позначені основні розміри: АВ – дві висоти підгину, між якими вставлено зав’язку-шнурок, ВС – висота торбинки, CD – його ширина. Таким чином, АС – бічна частина (згин). Розміри торбинки ви задаєте у відповідності до вашого виробу. Зверніть увагу, що при викроюванні треба не забути про 1-1.5 см на підгин.
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}№ п/п. Послідовність побудови. Літерні позначення точок, розрахункові формули. Розрахунок1 Побудувати прямий кут в т. ТТ 2 По горизонталі відкласти довжину торбинки від точки Т до точки Т1 ТТ1 3 По горизонталі від точки Т відкласти висоту робочої частини торбинки і поставити точку В. ТВ 4 По вертикалі від точки Т відкласти ширину торбинки додавши припуски і поставити точку Ш. ТШ+ Пр. Пр= 1-2 см 5 Від точки Ш провести пряму паралельну прямій ТТ1. 6 Від точки Т1 відкласти загин на кулісу що дорівнює різниці довжини торбинки і висоти робочої частини торбинки і поставити точку КТ1 К= Дв– Вт 7 Від точок В, Т, К провести прямі перпендикулярні до прямої Ш. В точках перетину поставити точки В1, Т2 , К 1 В В1. Т1 Т2. КК1 8 Точки ТШ, Т1 Т2 з’єднати штрих пунктирними лініями з двома точками (лінії згину). ТШ. Т1 Т2. 9 Контури креслення обведіть суцільною основною лінією
Технологічна послідовність виготовлення торбинки для рукоділляhttps://classical.suspilne.media/07- Підготовка деталей крою до обробки- Розташування малюнка на деталі крою- Обробка деталей аплікації- З’єднання деталей аплікації з основою- Обробка бокових зрізів- Обробка верхнього зрізу торбинки куліскою- Обробка кутів. Дивлячись на зображення власного задуму (ескіз), порівняй та визнач для себе, чим тобі краще користуватись при виготовленні виробу - монтажною схемою чи технологічною послідовністю.- Так, для виготовлення індивідуального виробу, краще користуватись технологічною послідовністю виготовлення виробу.
Комплекси вправ для очейhttps://classical.suspilne.media/44 1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів.2. Заплющити очі на рахунок «раз-два», розплющити і подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири».3. Колові рухи очей: до п’яти кіл уліво і вправо.