Презентація Проект з істрії рідного краю очима краєзнавця може бути використана на уроках історії україни при вивченні тем "наш край". Містить краєзнавчий матеріал з історії с.Весняне Рівненського району.
Проект. З історії рідного краюочима краєзнавця. С. Весняне (Корецький район)
Номер слайду 2
Статистична довідка Весня́не — село, центр Веснянської сільської ради Корецького району Рівненської області; населення — 894 особи; перша згадка — 1629 рік; первісна назва(до 1962року) — Кобилія(Кобилля). У селі діють загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, будинок культури, публічно-шкільна бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт,дитячий садок «Ромашка», церква святої Параскеви. розташоване на кордоні із Житомирською областю.
Номер слайду 3
Походження назви
Номер слайду 4
Перша згадка в документах
Номер слайду 5
90 роки ХІХст – 800 осіб. Початок ХХст - 1193 особи. Початок ХХІ ст - 894 особинаселення
Номер слайду 6
Як і в довколишніх селах у Весняному є доволі старий дерев’яний храм. Це церква Святої великомучениці Параскеви. що церкву було побудовано у 1771 році на землі, наданій князем Чарторийським, на кошти прихожан села Кобилії. Ймовірно, спочатку церква була уніатською. Історія церкви
Номер слайду 7
Незважаючи на лихоліття, які приходили на нашу землю церква Святої великомучениці Параскеви була завжди діючою. Храм побудований у формі хреста, що нагадує що в основі церкви є хрест. Історія церкви
Номер слайду 8
Історія церкви. Найдавнішою частиною церкви є вівтарна частина. Від середньої частини храму вівтарна частина відділена іконостасом, який був зроблений у 1883 році «на кошти прихожан і на видатки від казни». Він має чотири яруси.
Номер слайду 9
Сучасний вигляд церкви
Номер слайду 10
Село сьогодніУ селі діють загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, будинок культури, публічно-шкільна бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт,дитячий садок «Ромашка», церква святої Параскеви.