МЕТА ПРОЄКТУ: Ознайомити дітей з походженням назви села, вулиць, урочищ, річки, з талановитими людьми села. Довести, що село в якому ми народилися і живемо це частинка історії України і світової історії. Розвивати пізнавальний інтерес учнів, пам'ять, вміння аналізувати спогади своїх батьків, дідусів та бабусь, походження традицій та звичаїв села та школи. Виховувати почуття патріотизму, любов до рідного села, бажання добре вчитися, щоб стати освіченою людиною, спонукати до бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю.
ЗАВДАННЯ ПРОЄКТУ: дізнатися про історію походженням назви села, вулиць, урочищ, річки через родинне, патріотичне, громадянське, трудове, естетичне, фізичне навчання та виховання; ознайомитися з роботами талановитих людей села; ознайомитися з творами поетів та письменників про Україну, наш край.
ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ ПРОЄКТУ: 1. П і д г о т о в ч и й 1. Психолого – педагогічна підготовка вчителя та учнів до вибору теми проекту. Вересень-жовтень 2013 р. 2. Визначення та обговорення з учнями теми та завдань проекту. Грудень2013 р. 2. О р г а н і з а ц і й н и й 1. Конкретизація завдань. 2. Розробка плану дій. 3. Вибір способів збору інформації, форм і методів роботи з учнями. Протягом 2014 р. 4. Формування творчих груп для проєктної роботи. Розподіл обов’язків між учасниками. ( Групи : « Дослідники », « Юні поети », «Журналісти », « Художники »). Вересень 2014 р.
3. Д о с л і д н и ц ь к и й Пошукова діяльність учнів зі збору пісень, віршів про Україну, загадок, прислів’їв. Збір інформації з історії села через проведення родинних свят, виховних заходів, годин класного керівника, проведення екскурсій, зустрічей з талановитими людьми села. Участь у загальношкільних виставках, учнівських малюнків, конкурсах, ярмарках, святах, тижнях початкової школи. Дослідження назви села, вулиць, урочищ, річки відповідно до навчальних програм. Постійно
4. Узагальнюючо - підсумковий 1. Демонстрація результатів у формі: Картки з прислів’ями. Грудень 2014 р. Картки із назвами вулиць. Березень 2015 р. Фотоальбом села. Постійно Книга « Сторінками історії Литвинівської козаччини…». Травень 2015 р. Книга « Улюблене українське село Литвинів ». Грудень 2015 р. Листівки «Чи знаєш ти своє село?», «Талановиті люди нашого села» («Асоціативний кущ»). Лютий 2016 р. Урок – мандрівка « Сторінками історії села Литвинів ». Березень 2016 р.
Урок – мандрівка « Сторінками історії села Литвинів ». Березень 2016 р. ШЕПІТ ГОЛУБОЇ ВОДИ, ЗЕЛЕНИХ ДІБРОВ, СПІВ ДЗВІНКОГОЛОСИХ ПТАШОК, ЗАПАХ І РОЗМАЇТТЯ КВІТІВ – УСЕ ЦЕ ДОРОГЕ СЕРЦЮ, НІ З ЧИМ НЕЗРІВНЯННА КРАСА РІДНОГО КРАЮ. К О Н С П Е К Т У Р О К У – М А Н Д Р І В К И « С Т О Р І Н К А М И І С Т О Р І Ї С Е Л А Л И Т В И Н І В » Підготувала вчитель початкових класів Поляна Ольга Михайлівна с. Литвинів 2016 р.