Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація проекту "Здоровим бути здорово!"

Про матеріал

Навчати дітей науці здоров'я, формувати в них уміння та навички здорового способу життя, ознайомити з основними принципами валеологічного харчування, сприяти розумінню взаємозв'язку між сьогоднішнім ставленням до свого здоров'я і майбутнім здоров'ям нації в цілому.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Класний керівник 6 Акласу – Мукан Н. М.“Здоровим бути здорово!”(міні-проект)

Номер слайду 2

А що для вас є неоціненним скарбом? Що таке здоров'я? Яку людину можна назвати здоровою?

Номер слайду 3

Головним скарбом життя є здоров'я, і, щоб його зберегти, треба багато чого знати . Авіцена

Номер слайду 4

Психологічний бліц-тест

Номер слайду 5

ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТУ «НЕБЕЗПЕЧНА СМАКОТА»

Номер слайду 6

Значення харчування в житті людини важко переоцінити. Їжа дає організму енергію, необхідну для життєдіяльності. З неї ми одержуємо матеріали, потрібні для росту, розмноження і відновлення клітин. А для цього їжа повинна забезпечувати організм шістьма необхідними компонентами: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінеральними речовинами і водою.

Номер слайду 7

На жаль, продукти, які ми так часто обираємо, виявляються найшкідливішими. Так, жувальні цукерки, «чупа-чупси», окрім того, що містять велику кількість цукру, ще мають шкідливі хімічні добавки та барвники. У дешевих шоколадних цукерках, вафельних батончиках дороге какао замінюють жирами, які в усій Європі заборонені вже понад 20 років. Ці жири не виводяться з організму, накопичуються у кістках і м'язах, викликаючи тяжкі невиліковні хвороби. Також у м'ясних і кондитерських виробах широко використовуються генетично модифіковані продукти.

Номер слайду 8

Солодкі газовані напої — небезпечна суміш цукру, хімії та газів, які швидко розносяться кров'ю. «Кока-кола», наприклад,— чудовий засіб для відмивання вапняного накипу та іржі. Якщо в неї занурити старі, забруднені мастилами деталі автомобіля, то через пару годин вони стануть як нові. А ось деякі негативні ефекти жувальних гумок: біль у животі, виразки порожнини рота, від цукру, що входить до її складу,— карієс зубів, підвищення тиску крові, алергії, запалення шкіри навколо рота.

Номер слайду 9

Картопляні та кукурудзяні чіпси – це суміш вуглеводів і жиру з оболонкою із барвників та підсилювачів смаку. Як ви розумієте, нічого натурального й корисного ці продукти не містять. До особливо небезпечних слід віднести продукти швидкого приготування: вермішель, супи, розчинні напої.

Номер слайду 10

Ми перерахували лише кілька видів продукції, біля якої варто виставити табличку «Небезпечно для життя!»

Номер слайду 11

Кому найбільше вигідна така продукція? Кому вона найбільше шкодить?

Номер слайду 12

ГРА «СТВОРИ РЕКЛАМУ»

Номер слайду 13

МІНІ-ПРОЕКТ «НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Номер слайду 14

Ще 100 років тому такі звичні для нас автомобілі, літаки, радіо, телефони, комп'ютери вважалися дивом техніки. А нині ми просто не уявляємо без них нашого існування. Це, безперечно, корисні надбання людства, але й вони приховують небезпеку, іноді загрожують здоров'ю та навіть життю.

Номер слайду 15

Любить музику наш Вова, І мобільник в нього кльовий. От він зранку і до ночі, Лиш від сну відкривши очі, Слухає свій МП-3, Як співають там «Бітли». І у вухах децибели, Тімоті та Агілери, Хеві-метал, реп і рок – Слуха Вова всіх зірок. Тільки стало щось зі слухом: Чи ведмідь ступив на вухо? Вова став недочувати, Голосно треба кричати, Щоб почув хоч слово він, Бо стоїть постійний дзвін.

Номер слайду 16

Справді, не треба слухати музику довго й занадто голосно. Сильні звукові хвилі міні-програвачів, мобільних телефонів потрапляючи у внутрішнє вухо, сильно подразнюють слуховий нерв, від чого погіршується слух. На ослаблений слуховий нерв відразу починає діяти інфекція. Відновити пошкоджений нерв неможливо навіть хірургічним шляхом. Не можна слухати програвачі й коли у вас грип чи ГРЗ.

Номер слайду 17

Слід пам’ятати й про те, що відстань від мобільного телефона до вуха повинна бути мінімум 5 см. Адже постійне випромінювання і магнітний імпульс впливають на ток крові у головному мозку й кришталику ока. Це викликає напруження, втому, роздратованість, притуплення уваги та реакції. Ось чому правилами дорожнього руху водієві заборонено користуватися телефоном під час руху транспорту. Крім того, не варто зайвий раз виймати мобільний телефон у громадських місцях, хизуватися ним, бо це може спровокувати напад грабіжників.

Номер слайду 18

Великим помічником стане в роботі комп’ютер, але треба пам’ятати про певні умови: школярам 6 -9 класів сидіти за ним дозволяється лише 15-20 хв. загальна тривалість на день користувачів-підлітків – не довше години! Більшість комп’ютерних ігор засновані на швидкості й точності реакції, що завдає шкоди нервовій системі, веде до психічних розладів, головного болю, послаблення зору, захворювань спини внаслідок низької рухливості тіла.

Номер слайду 19

Скажіть, як на вашу думку, чи може телефон або комп’ютер повністю замінити живе людське спілкування?

Номер слайду 20

ГРА «УМІЙ РОЗПІЗНАТИ»Звичкикориснішкідливі

Номер слайду 21

ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТУ «ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ»

Номер слайду 22

Шкідливі звички, як і корисні, з'являються не відразу і позбутися їх важко, часом навіть неможливо. Мова йде про паління, вживання алкоголю, наркотиків і токсичних речовин. Організм звикає до тютюну, спиртного й наркотиків, і людина опиняється в цілковитій залежності, яка переходить у хворобу. Відомо, що потрапити в алкогольну залежність дуже легко. Все може починатися з келиха пива. Але згодом виявляється мало, воно здається недостатньо міцним.

Номер слайду 23

До речі, алкоголізм серед підлітків розвивається у 4 рази швидше, ніж у дорослих, і призводить до тяжчих наслідків. Дія алкоголю на організм людини провокує переродження тканин печінки, серця, шлунку, нирок, судин, руйнування клітин головного мозку. Починається алкогольний психоз: хворий не може заснути, виникають зорові та слухові галюцинації. У народі кажуть: хто вино любить, той сам себе губить; пияцтво роботі не товариш; річка починається з потічка, а пияцтво — з чарочки.

Номер слайду 24

Дедалі частіше діти та молодь стають жертвами тютюну. Любить Вітя покурити, Так, від нічого робити. Ще й трима цигарку згорда — Отака тепер є мода. Лікар Вітю оглядав І таке йому сказав: «Нікотин легені з'їв! Що ж ти, хлопче, наробив?» З розуму дурного він почав курити, А тепер не знає , що йому робити. Думають діти: якщо закурили, Значить дорослі вже й особливі. Насправді це, друзі, скажу вам, не так, Курець лиш здоров'я губити мастак!

Номер слайду 25

Десь на задвірках знайома картина: Душаться хлопці цигаркою щоднини. А поруч дівчата цигарочки смокчуть, Бо хлопцям сподобатись дуже вже хочуть. Любі дівчатка, ми скажемо прямо: Забудьте, покиньте ці звички погані. Подумайте краще, що буде із вами — Ви ж майбутні дружини і мами!

Номер слайду 26

У кімнаті накуреній будеш сидіти, Не стане у тебе тоді апетиту, І біль головний будеш ти відчувати, В фізичному розвитку все відставати. Млявим враз станеш і нездоровим, Бо дуже шкідливим є дим тютюновий!

Номер слайду 27

Статистика свідчить, що за добу в курця серцевих скорочень на 15-20 тисяч більше, ніж у людини, що не палить. Серце «перевтомлюється». У підлітків-курців знижується успішність, погіршується пам'ять, увага, апетит, вони стають дратівливі й мляві, частіше хворіють на респіраторні захворювання.

Номер слайду 28

КАЗКА ПРО ТЮТЮН

Номер слайду 29

ГРА «ПРАВДА — МІФ»

Номер слайду 30

. Старшокласники пропонують «за компанію» покурити, випити, спробувати наркотик. Як можна відмовитися? Наведіть можливі варіанти відмов. ГРА «ТВІЙ ВИБІР»

Номер слайду 31

ГРА «Я ОБИРАЮ»

Номер слайду 32

Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку