Опис професії, що сформований на базі інтервьювання та роботи з посадовими інструкціями підприємств. Рекомендовано для використання під час навчально-виховного процесу у 8-11 класах.
Обов’язки Проводить наукові дослідження в області агрономії. Вивчає і впроваджує передові методи оброблення польових, садових, городніх культур. Розробляє і впроваджує технології по боротьбі зі шкідниками, хворобами рослин і бур'янами. Розробляє агротехнічні заходи, спрямовані на підвищення родючості ґрунтів і збільшення врожайності сільськогосподарських культур. Розробляє виробничі плани, види і кількості посадкових культур. Веде переговори і готує проекти договорів на придбання насіння рослин, саджанців і добрив. Організує роботу з вирощування високоякісного сортового насіння і посадкового матеріалу, створення насінних фондів. Організує роботу по підготовці ґрунту до посіву і посадки. Розробляє заходи щодо готування і внесення добрив у ґрунт. Здійснює контроль за підготовкою насіння і посадкового матеріалу. Організує роботи з посіву польових культур. Розробляє плани (календарні графіки) по догляду за посівами. Контролює виконання робіт зі збору, транспортуванню до місця збереження і збереженню зібраного врожаю. Підготовляє наукову документацію і звіти. Виконує подібні по змісту обов'язки. Здійснює керівництво працівниками.
Номер слайду 3
Відповідальність. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією, - у межах, визначених чинним трудовим законодавством України. За правопорушення, здійснені в процесі виконання своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством України. За причинені матеріальні втрати - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України.
Номер слайду 4
Права спеціаліста. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства стосовно його діяльності. Подавати пропозиції з удосконалення роботи, пов'язаної з передбаченими даною інструкцією обов'язками. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки в діяльності підприємства (структурного підрозділу, окремих працівників), виявлені у процесі виконання своїх посадових прав і обов'язків і вносити пропозиції по їх усуненню. Запитувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника від керівників підрозділів і інших спеціалістів інформацію і документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків. Залучати спеціалістів усіх (окремих) структурних підрозділів до вирішення задач, покладених на нього (якщо це передбачено положеннями про структурні підрозділи, якщо ні - то з дозволу керівника організації). Вимагати від керівництва підприємства, свого безпосереднього керівника надання допомоги у виконанні обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією.
Номер слайду 5
Підготовка агронома у вищому навчальному закладіАгроном – це складна і дуже відповідальна професія, яка потребує високого рівня знань і навичок, тому, для відповідності даним вимогам необхідна підготовка у вищому навчальному закладі(ВНЗ). Вступити на обрану вами спеціальність здавши Зовнішнє незалежне оцінювання з предметів: українська мова, біологія або хімія, математика, іноземна мова або історія (залежить від ВНЗ). До речі, прохідний бал для ВНЗ таких рівнів має становити 165 і вище. Якщо вам стане знань на вступ до бюджету, кожен абітурієнт прагне цього, то неодмінно до ваших рук потраплять величезні об'єми інформації наукових видань, посібників, підручників з обраного вами напряму. Чекатимуть студента величезні оснащені лабораторії, дослідні ділянки та наукові станції. По закінченні навчання вільні вакансії чекають на вас, адже КВАЛІФІКОВАНИХ спеціалістів-лаборантів в Україні дуже мало.
Номер слайду 6
ПРО ГОЛОВНЕ Не популярна у попиті поміж абітурієнтів та і на ринку праці ця професія рідко з'являється на шпальтах вакансій. Кожен про неї чув, кожен віддалено і поверхнево усвідомлює важливість агронома на тлі престижу менеджерів, економістів чи юристів. Здоров'я рослин, їх урожайність, строки посіву, усі етапи сівби і збору, рекультивація ґрунтів, збагачення їх добривами, обробка від паразитів, підбір препаратів… Всі ці процеси відбуваються у певний період року, але плануються вони щоденно. Кожний аспект чи питання перевіряються и підлягають доповненню чи виправленню, жоден трактор чи комбайн не виїде без команди агронома. Важливість агронома для сільського господарства не помірна, так само як і прибуток. Тому цінність цієї професії для Українського ринку праці та сільського господарства така ж висока, як потреба лікарні у лікарях. Та кожен, хто обере це нелегке покликання для себе пріоритетним, повинен пам'ятати про величезну відповідальність та вимоги до глибини знань фахівця, які можуть стати запорукою слави і достатку, а нестача їх призведе до непередбачуваних, часто негативних наслідків.