Опис професії, що сформований на базі інтервьювання та роботи з посадовими інструкціями підприємств. Рекомендовано для використання під час навчально-виховного процесу у 8-11 класах.
Обов’язки 1. Здійснює операції з готівковими коштами, зберігає всі прийняті цінності.2. Одержує в установах банку готівку, здійснює записи в касовій книзі операцій3. Перевіряє наявність і достовірність підпису головного бухгалтера, 4. Підписує прибуткові касові ордери та видаткові документи.5. Видає квитанцію особі, яка здала готівку в касу. 6. Виписує видатковий касовий ордер на фактично видану по платіжній відомісті суму, передає його для реєстрації.7. Щоденно в кінці робочого дня виводить залишок грошових коштів у касі підприємства та передає у бухгалтерію підприємства звіт касира разом з прибутковими касовими ордерами і видатковими документами під розпис особи, яка здійснює контроль за веденням касових операцій.8. Виконує інші обов’язки зі збереження в касі грошових документів, цінних паперів тощо.
Номер слайду 3
Професійна відповідальність1. За неналежне виконання своїх посадових обов'язків, у межах, визначених чинним трудовим законодавством України.2. За правопорушення, здійснені в процесі виконання своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством України.3. За причинені матеріальні втрати - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України.
Номер слайду 4
Права 1. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства стосовно його діяльності.2. Подавати пропозиції з удосконалення роботи, пов'язаної з передбаченими даною інструкцією обов'язками.3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки в діяльності підприємства (структурного підрозділу, окремих працівників), виявлені у процесі виконання своїх посадових прав і обов'язків і вносити пропозиції по їх усуненню.4. Запитувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника від керівників підрозділів і інших спеціалістів інформацію і документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.5. Залучати спеціалістів усіх (окремих) структурних підрозділів до вирішення задач, покладених на нього (якщо це передбачено положеннями про структурні підрозділи, якщо ні - то з дозволу керівника організації).6. Вимагати від керівництва підприємства, свого безпосереднього керівника надання допомоги у виконанні обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією.
Номер слайду 5
Підготовка касира у вищому навчальному закладі– це дуже відповідальна професія, яка потребує специфічних знань і уваги, тому , для відповідності даним вимогам необхідна підготовка у відповідному навчальному закладі. Що ж ми знаємо про вищі навчальні заклади, або ВНЗ?Це заклади ІІІ – IV рівня акредитації, які дають знання відповідні дипломам бакалавра (4 роки навчання) та магістра (5 – 6 років). Вступити на факультет з обраної вами спеціальності здавши Зовнішнє незалежне оцінювання з предметів: українська мова, математика та іноземна мова або історія (залежить від ВНЗ). До речі, прохідний бал для ВНЗ таких рівнів має становити 130 і вище. Якщо вам стане знань на вступ до бюджету, кожен абітурієнт прагне цього, то неодмінно до ваших рук потраплять величезні об'єми інформації наукових видань, посібників, підручників, статей та конференцій з обраного вами напряму. По завершенні навчання вільні вакансії чекають на вас, адже КВАЛІФІКОВАНИХ спеціалістів в Україні дуже мало.
Номер слайду 6
ПРО ГОЛОВНЕ Багато хто може сказати, що посада касир - ніщо у порівнянні з пілотом чи космонавтом, професором чи лікарем. Але це безвідповідальна точка зору, яка не має права на існування, бо, як усім відомо, професія касира - є однією зі складових ланок фінансового обігу на підприємстві. Тому, отримуючи зарплатню, чи оплачуючи послуги ви завжди можете покластися на точність і пунктуальність українських касирів, порівняної з хірургічними чи математичними діями.