Презентація "Профілактика булінгу"

Про матеріал
Агресор і жертва мають приблизно однакові стартові позиції, які призвели до булінгу. Невпевненість у собі одного та бажання ствердитись за рахунок слабшого проти невпевненості в собі та відсутності можливості постояти за себе. У цій битві немає переможців, тому допоможіть дітям вийти із ситуації «безболісно»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Профілактика булінгу. Практичний психолог. Лілія Турмій

Номер слайду 2

Поняття «булінг»Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Номер слайду 3

Типові ознаки булінгу Систематичність (повторюваність) діяння. Наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності) Дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Номер слайду 4

Види булінгу. Фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень). Психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж). Економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей). Сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти). Кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв).

Номер слайду 5

Найчастіше жертвами булінгу стають діти, які мають. Фізичні вади – носять окуляри, погано чують, мають порушення рухового апарату, фізично слабкі. Особливості поведінки – замкнуті чи імпульсивні, невпевнені, тривожні. Особливості зовнішності – руде волосся, веснянки, мають надмірну худорлявість чи повноту. Недостатньо розвинені соціальні навички: часто не мають жодного близького друга, краще спілкуються з дорослими ніж з однолітками. Страх перед навчальним закладом: неуспішність у навчанні часто формує у дітей негативне ставлення до навчального закладу, страх відвідування певних предметів, що сприймається оточуючими як підвищена тривожність, невпевненість, провокуючи агресію. Відсутність досвіду життя в колективі (так звані «домашні» діти). Деякі захворювання: заїкання, дислалія (порушення мовлення), дисграфія (порушення письма), дислексія (порушення читання). Знижений рівень інтелекту, труднощі у навчанні. Високий інтелект, обдарованість, видатні досягнення.

Номер слайду 6

Мотивацією для булінгу стають. Заздрість, помста, відчуття неприязні до жертви, боротьба за лідерство, потреба у підпорядкуванні лідерові або нейтралізації суперника. Зіткнення різних субкультур, цінностей, поглядів і невміння толерантно ставитися до них. Агресивність і віктимність;. Наявність у дитини-жертви психічних і фізичних вад. Відсутність предметного дозвілля. Бажання принизити заради задоволення, розваги чи самоствердження. Потреба у самоствердженні та навіть у задоволенні садистських потреб окремих осіб. Може виникати як компенсація за невдачі у навчанні, суспільному житті, а також від тиску та жорстокого поводження батьків чи інших дорослих, при недостатній увазі з боку дорослих. Як крайня міра, коли учень вичерпав всі інші можливості для задоволення своїх потреб, і у випадках, коли учні протестують проти певних правил, виражаючи невдоволення, прагнучи зруйнувати дещо в своєму оточенні.

Номер слайду 7

Жертви булінгу, проявляють наступні особливості поведінки. Вони прикидаються хворими, щоб уникнути походу до навчального закладу.Їхня поведінка значно змінюється у бік віктимності. В них спостерігаються явні симптоми страху, що полягають у порушеннях сну і апетиту, нічному крику, нервовому тику, відлюдкуватості і скритності. В них виявляють рваний одяг або пошкоджені речі. Вони часто просять дати грошей, або крадуть їх. В них знижується якість навчання, вони втрачають інтерес до улюблених занять. Мають постійні ссадини, гематоми, синці та інші травми. Вони мовчазливі, не бажають йти на контакт. Як прояв крайнього ступеня: можуть здійснити суїцид.

Номер слайду 8

Що робити, якщо ти став жертвою булінгу. Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають, цього не слід соромитись.Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у навчальному закладі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після навчання, або викладач, до якого ти ходиш на додаткові заняття. Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих. Якщо цькування у навчальному закладі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора або заступника та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків. Якщо у навчальному закладі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

Номер слайду 9

Що робити, якщо ти став свідком цькування Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків тощо. Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки. У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги. Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншому місці). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе. Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства. Спробуйте повідомити про булінг людей з місця, де це відбувається, або батьків дитини.

Номер слайду 10

Що робити, якщо інших цькуєш ти. Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

Номер слайду 11

СТОП булінг! Телефони довіри.– Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);– Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;– Національна поліція України 102;– Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;– Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;– Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;– Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Номер слайду 12

Інтернет ресурси по тематиці проблеми булінгу1. Відео. Як зупинити дитячу травлю? https://www.facebook.com/watch/?v=4775922992929422. Український інститут дослідження екстремізму http://uire.org.ua/3. Інфоматеріали з протидії булінгу http://www.la-strada.org.ua/ucp_mod_news_list_show_622.html4. 5 мультфільмів, які допоможуть запобігти булінгу серед дітей https://www.empatia.pro/5-multfilmiv-yaki-dopomozhut-zapobigty-bulingu-sered-ditej/5. Як боротися з булінгом: поради для дітей https://www.youtube.com/watch?v=espwz. DTLVk. E

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Виховна робота
Додано
15 листопада 2022
Переглядів
805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку