28 січня о 18:00Вебінар: Як організувати ефективну роботу над помилками на уроках української мови

Презентація «Програма міжнародного дослідження якості освіти PISA. Завдання, інструментарій та оцінювання»

Про матеріал
Презентація до інтерактивної лекції «Програма міжнародного дослідження якості освіти PISA. Завдання, інструментарій та оцінювання» знайомить учасників з особливостями програми міжнародного оцінювання учнів, що здійснюється консорціумом, який складається з провідних міжнародних наукових організацій за участі національних центрів і ОЕСР; основними предметними та змістовними галузями тестового дослідження; інноваційними сферами дослідження; контекстними анкетами для учасників освітнього процесу; етапами реалізації міжнародного дослідження якості освіти PISA в Україні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Програма міжнародного оцінювання якості освіти PISA. Завдання, інструментарій та оцінювання Голуб Галина Михайлівнаучитель хімії, спеціаліст вищої категорії,учитель-методист Куп’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 імені Героя Радянського Союзу М. Ф. Хімушина Куп’янської міської ради Харківської області

Номер слайду 2

ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 37 країни. 70 країн мають статус партнерів. Міжнародне дослідження якості освіти PISA започаткувала Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development)

Номер слайду 3

Програма міжнародного оцінювання учнів здійснюється консорціумом, з міжнародних наукових організацій, національних центрів і ОЕСР

Номер слайду 4

12341 Основні завдання програми

Номер слайду 5

відрізняється від інших міжнародних оцінювань

Номер слайду 6

Номер слайду 7

У кожному циклі PISA (раз на 3 роки) детально оцінюється лише одна з основних предметних галузей для підлітків з усього світу. Провідні галузі циклів PISA PISA-2018 – читацька грамотність, PISA-2021 – математична грамотність, PISA-2024 – природничо-наукова компетентність.

Номер слайду 8

Дослідження PISA інноваційної сфери та додаткових компетенції здійснюється за вибором країн-учасниць творче вирішення проблем (2012), колективне вирішення проблем (2015), глобальна компетенція (2018), фінансова грамотність (2018), креативне мислення (2021).

Номер слайду 9

Оцінювання проводиться за 1000-бальною шкалою з серединою 500 балів і стандартним відхиленням 100 балів. Змістові частини, за якими проводиться оцінювання За кожний з цих трьох параметрів пріоритетної галузі дослідження учасник тестування отримує окремі бали, що відповідають одному з шести рівнів (перший – найнижчий, шостий – найвищий).,

Номер слайду 10

Анкети PISA доступні на веб-сайті PISA: www.pisa.oecd.org. PISA пропонує цілий спектр анкет (для учнів, керівників закладі освіти, батьків та вчителів) Метою анкет є збір інформації про:учнів, їхні сім’ї, зокрема їхні економічні, соціальні та культурні надбання;ставлення учнів до навчання, їхні звички у школі та поза нею, атмосферу в сім’ї;якість матеріальних і нематеріальних ресурсів школи, контроль і фінансування школи, процес прийняття рішень, особливості відбору персоналу школи, пріоритетні сфери у навчальних програмах;структуру і тип школи, кількість і розмір класів, мікроклімат у школі та класі, різні види діяльності, пов’язані з читанням у класі;особливості процесу навчання читанню, зокрема інтерес учнів, їхню вмотивованість, активність у класі.

Номер слайду 11

В рамках PISA пропонується п’ять додаткових анкет на вибір: • Анкета обізнаності з комп’ютером, доступність та використання ІКТ, здатність учнів виконувати завдання на комп’ютері; • Анкета про добробут (нова для PISA 2018), сприйняття власного здоров’я, задоволеності життям, соціальних зв’язків;Анкета навчальної кар’єри, підготовку учнів до майбутньої кар’єри;• Анкета для батьків про їх участь у освіті їх дитини;• Анкета для вчителів, яка запитує про підготовку та підвищення кваліфікації вчителів, їхні переконання та ставлення, а також їхню практику викладання.

Номер слайду 12

Україна вперше долучилася до проєкту PISA у 2016 році постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2016 року № 72-р «Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 584-р «Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2021»;накази Міністерства освіти і науки України від 26.02.2019 №263, від 11.10.2019 № 1286, від 14.01.2020 № 40, від 13.03.2020 № 400.

Номер слайду 13

Міжнародний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 Результати міжнародного дослідженні якості освіти PISA-2018 Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 Матеріали «PISA-2018: основні результати та висновки. Що знають і вміють українські 15-річні учні» PISA: природничо-наукова грамотність

Номер слайду 14

ДЯКУЮЗА УВАГУ!

pptx
Додав(-ла)
Голуб Галина
Додано
7 листопада 2020
Переглядів
75
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку