Презентація "Психологічні особливості дітей з розладами аутистичного спектру"

Про матеріал
В грудні 2007 року Генеральною Асамблеєю ООН визначено, що 2 квітня є Всесвітнім днем поширення інформації про проблеми аутизму. Він відзначається щорічно і закликає активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають цей розлад, стали в майбутньому повноправними членами суспільства. Важливе правило у спілкуванні з людьми у спектрі аутизму — це поважати особисті кордони та завжди питати дозволу! Будьмо толерантними! Адже понад усе — особистість!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Психологічні особливості дітей із розладами аутистичного спектру. Консультант (практичний психолог)комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» Вільнянської міської ради. Соколова А. С.

Номер слайду 2

Аутизм. Що це?Розлади аутистичного спектра – це  сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії. Саме тому аутизм вважається не хворобою, а розладами, які впливають практично на всі аспекти життя людини.

Номер слайду 3

Як діагностують розлади аутистичного спектра?Діагноз РАС – це клінічний діагноз. Діагноз дитині в Україні ставить психіатр. Направлення на обстеження може дати як педіатр, так і невролог. Ранній дитячий аутизм - психічний розлад, що виникає через порушення в розвитку головного мозку.

Номер слайду 4

Спектр аутистичних розладів – це спектр багатоманітних різновидів, відмінностей, відхилень і порушень, ядерним і загальним для яких є порушення соціальної інтеграції і небажання (навіть страх) людей з аутизмом вступати в будь-який контакт із суспільством, зокрема зі своїм оточенням.

Номер слайду 5

Ознаки аутизму:порушення соціальної взаємодії та комунікативних навичок;обмежений інтерес до речей та активностей;потреба в стабільності та прогнозованості;чутливість до зовнішніх подразників;труднощі зі сприйняттям та розумінням емоцій;нестандартні мовні навички та способи спілкування

Номер слайду 6

Порушення соціальної взаємодії та комунікативних навичок. Обмежений інтерес до зовнішнього світу. Діти з аутистичним спектром можуть проявляти зацікавленість лише до певних предметів або тематик. Уникання зорового контакту. Проблеми з розумінням мови. У спілкуванні не використовує ні жестів, ні міміки. Повторення звуків, слів та навіть цілих фраз почутих у чужій мові

Номер слайду 7

Потреба в стабільності та прогнозованостіДіти з розладами аутистичного спектру можуть мати незвичайну поведінку (повторювані рухи, звички). Труднощі в реагуванні на зміни в розкладі або в оточуючому середовищі.

Номер слайду 8

Стереотипна поведінка Протестує проти змін у середовищі довкола неї чи в способі. Надмірно захоплюється числами, датами, поодинокими предметами, якоюсь однією темою. Потребує точного дотримання встановлених ритуалів, різко реагує на будь-які зміни. При організації навчального процесу важливими елементами є рутинність та стабільність.

Номер слайду 9

Симптоми сенсорних гіперчутливостей1. Візуальна гіперчутливість2. Гіперчутливість до звуків3. Смак4. Тактильна гіперчутливість5. Гіперчутливість до специфічних запахів. Симптоми гіпочутливості до болю чи холоду.  

Номер слайду 10

Сенсорні характеристики

Номер слайду 11

Діти з розладами аутистичного спектру сприймають наш світ інакше, ніж інші діти: вони граються не так, як це прийнято, не так реагують на оточуючих, не так сприймають рідних, вони радіють по іншому. Для них не існує норм і правил, їм не зрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні діти. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм необхідна допомога, підтримка і розуміння.

Номер слайду 12

Список використаних джерелhttps://autism.ua/about-autism/26-sotsium/sotsiumu. Https://autism.ua/about-autismhttps://kartinki.pics/96012-fony-dlja-prezentacij-nejarkie.htmlhttp://uoz.gov.ua/

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Інкл
Додано
29 жовтня
Переглядів
123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку