Психолого-педагогічне проектування діяльностіТема: “Разом об’єднатися, веселіше гратися”Підготувала: Ніщета В. А.
Номер слайду 2
Учасники проекту: діти молодшого дошкільного віку, вихователі, батьки. Тривалість проекту: довготривалий.
Номер слайду 3
Мета проекту:● у процесі гри формувати в дітей навички спільної діяльності, прищеплювати бажання перебувати в колективі та розвивати здібність до праці, посилювати відчуття згуртованості в групі;● створити умов для формування у дітей цілісної картини світу через організацію різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, мовної, художньо-естетичної, продуктивною;● теоретично і експериментально обґрунтувати педагогічні умови, що забезпечують у своїй сукупності успішність розвитку емоційної чуйності у дітей раннього віку в процесі формування пізнавальної активності до іграшок;● накопичити і збагатити емоційний досвід;● розвивати мовлення дітей;● збагачувати словниковий запас через ігрову діяльність;● розвивати наочно-дієве мислення, стимулювати пошук нових способів вирішення практичних завдань за допомогою різних предметів (іграшок, предметів побуту);● розвивати вміння дітей відтворювати в ігровій діяльності оточуюче, відносини між людьми;● виховувати у дітей бережливе ставлення до іграшок;● виховувати у дітей дружні відносини в дитячому колективі.
Номер слайду 4
Завдання проекту:● створення умов для ігрової діяльності дітей;● допомогти дітям об’єднуватися в групи на основі особистої симпатії;● привчати і дотримуватись в процесі гри елементарних правил поведінки;● в процесі ігор розвивати у дітей інтерес до оточуючого, спостережливість, мову, збагачувати словниковий запас;● викликати інтерес до творчих проявів у грі та ігровому спілкуванні з однолітками; ● допомагати батькам створювати умови для дітей та розширити знання по керівництву ігрової діяльності.
Номер слайду 5
Очікувані результати:● виявляють інтерес до експериментування з різними іграшками;● оволодівають знаннями про властивості, якостях і функціональне призначення іграшок;● виявляють доброту, турботу, дбайливе ставлення до іграшок;● зростає мовна активність дітей в різних видах діяльності;● сформовані правила норм поведінки під час колективних ігор;● проявляють самостійність, активність, організаторські здібності під час колективних ігор.● підвищення професійного рівня педагогів та рівня педкультури батьків;● оновлення та поповнення предметно-розвивального середовища (зони, ігри, посібники);● збагачення батьківського досвіду прийомами взаємодії і співпраці з дитиною в сім'ї;● підвищення компетентності батьків при виборі ігор.
Номер слайду 6
І. Мотиваційний етап. Мета: Визначення педагогом теми, цілей і завдань, зміст проекту, прогнозування результату. Обговорення з батьками проекту, з'ясування можливостей, засобів, необхідних для реалізації проекту, визначення змісту діяльності всіх учасників проекту. Розвивати ініціативність. Плекати почуття власної спроможності, цілеспрямованість, наполегливість. Форми роботи. Підібрати та опрацювати матеріал з даної теми. Провести діагностування для виявлення вмінь та здібностей дітей. Бесіда “Іграшки в які ми граємо” Ігри “Кубик на кубик - буде башточка”, “Як грають дружні малята” Читання художнього твору: “Зайчикова хатка”Створення “Дерева цілей”Виготовлення “Скриньки – цікавинки”
Номер слайду 7
II. Інформаційний етап. Мета: накопичувати, розширювати, поглибити та поповнювати знання дітей новою інформацією про, іграшки, ігрову діяльність дітей. Прищеплювати дітям корисні звички чемного поводження в колективі. Вчити правил поведінки під час ігор. Сприяти розвитку мовлення, логічного мислення, пам’яті. Виховувати дружні взаємовідносини в дитячому колективі. Форми роботи. Сюжетна гра “Вибираємо іграшки для прогулянки”Консультація для батьків “Гра та іграшки в житті дитини”Гра-роздум “Для чого потрібні іграшки?”Ігрова ситуація “Поділись іграшками з товаришем”Бесіда “Цікаво звідки з’явилась іграшка?”Психогімнастика “Коло дружби і сміху”Р/гра “Встаньте діти, встаньте в коло”Мовленнєва гра “Що іграшка розповість про себе?”
Номер слайду 8
III. Репродуктивний етап. Мета: сприяти практичному застосуванню набутих на інформаційному етапі знань, умінь та навичок. Cтворити умови для послідовного перенесення отриманих знань, умінь в самостійну ігрову діяльність.розширити ігрові можливості дітей, вводячи нові сюжетні лінії, атрибути, ігрові персонажі. Форми роботи. Словесна гра “Моя найулюбленіша іграшка”Читання художньої літератури А. Барто “Іграшки”Д.гра “Безпечно-небезпечно”Сюжетно рольова гра “Поїздка в Країну Гралію”Ігри-забави для дітей. Бесіда “Які ігри я знаю?”Індивідуальі бесіди з батьками “Значення гри в розвитку і вихованні дитини”Пальчикова гімнастика “Наші вправні пальчики”
Номер слайду 9
IV. Узагальнюючий етап. Мета: узагальнити та систематизувати знання, вміння та навички, набуті дітьми протягом попередніх етапів. Проаналізувати ігрову діяльність дітей з метою виявлення нових сюжетних ліній, ролей, ігрових дій, змістовно пов’язаних з темою проекту. Форми роботи. Гра-роздум “Якою була перша іграшка?”, ‘А може з іграшками бути сумно?”Художньо-продуктивна діяльність (ліплення) “Частування для іграшок”Р/гра “Мій дзвінкий, веселий м’яч”, “Вертушки”Сюжетно рольова гра “Укладаємо ляльку спати”Бесіда “Як грають дружні малята?”Показ настільного театру “Колобок”Д/гра “З чого зроблена іграшка”Хороводна гра “Хто у нас хороший”Ігрова ситуація “Запроси друга до гри”
Номер слайду 10
V. Творчий етап. Мета: реалізувати спільний творчий задум, до якого готувалися до попередніх етапах.наповнити процес його втілення спалахом позитивних емоцій; розвивати творчий потенціал дітей, заохочувати дітей та батьків оригінальністю. Форми роботи. Творчо-продуктивна діяльність (малювання) “Ми іграшками не тільки граємо, а ще й малюємо”Гра-забава “Сюрприз в іграшці”Розвага “Кличе в коло гра весела”Пальчикова гра “Є у нас іграшки”Потішки “Як у нашого Данила дудко “Ой, ду-ду””Музично театралізована діяльність театр іграшки “Як козлик шукав маму”Сюжетно рольова гра “Іграшки приходять в гості”Музично дидактична гра “Що звучить?”
Номер слайду 11
VI. Рефлексійно-оцінювальний етап. Мета: проаналізувати рівень організації проекту, що було корисним та цікавим. Усвідомити досвід, набутий на попередніх етапах. Вправляти в умінні виражати вдячність тим, хто допоміг реалізувати спільний задум, радість за власні успіхи та успіхи дітей. Форми роботи. Гра-імітація “Моя улюблена іграшка”Вечір відгадування загадок про іграшки. Розвага “Кличе в коло гра весела”Ліплення на тему: “Моя улюблена іграшка”Розвага “Іграшки – наші найкращі друзі”Музично театралізована діяльність театр іграшки “Ми - іграшки”Сюжетно рольова гра з іграшками за бажанням дітей. Рухлива гра “Яка іграшка сховалась?”
Номер слайду 12
Використана література 1. Базовий компонент дошкільної освіти // Дошкільне виховання. – 2012. – №7. – С.4-19. 2. Метод проектів у діяльності дошкільного закладу / Укладач Л. А. Швайка. – Х. : Вид. група «Основа», – 2010. – 203 с. 3. Обов’язкова освіта дітей дошкільного віку : форми здобуття, організація і зміст роботи : Збірник методичних матеріалів [Текст] / [авт.-упоряд. : О. П. Долинна, А. П. Бурова, О. В. Низковська, Т. П. Носачова]. – Тернопіль : Мандрівець, – 2011. – 480 с. 4. Піроженко Т. О. Психічний розвиток дитини дошкільного віку : досвід роботи сучасного дошкільного навчального закладу. – Запоріжжя : «ЛІПС» ЛТД, 2003. – 168 с. 5. Піроженко Т. Особистість дошкільника : перспективи розвитку / Т. Піроженко. – Тернопіль : Мандрівець, 2010. – 136 с. 6. Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» / О.І. Білан, Л. М. Возна, О. Л. Максименко та ін. – Тернопіль : Мандрівець, 2012. – 264 с. . 8. Проектні технології у дошкільному навчальному закладі / Упорядник Ю. Д. Буракова. – Х. : Вид. група «Основа», 2009. – 204 с.