Предметна математична компетентність. Предметна математична компетентність - особистісне утворення, що характеризує здатність учня (учениці) створювати математичні моделі процесів навколишнього світу, застосовувати досвід математичної діяльності під час розв’язування навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих задач. Основним завданням навчання математики є опанування учнями предметних математичних компетенцій: обчислювальних; інформаційнографічних; логічних; геометричних; алгебраїчних. Предметна математична компетентність – здатність учня активізувати, інтегрувати і застосовувати у конкретній ситуації навчальний досвід. Предметна математична компетентність учнів виявляється у таких ознаках: • цілісне сприйняття світу, розуміння ролі математики в пізнанні дійсності; • розпізнавання проблем, які розв’язуються із застосуванням математичних методів; • здатність розв’язувати сюжетні задачі, логічно міркувати, виконувати дії за алгоритмом, обґрунтовувати свої дії; • уміння користуватися математичною термінологією, знаковою і графічною інформацією; • уміння орієнтуватися на площині та у просторі; • здатність застосовувати обчислювальні навички й досвід вимірювання величин у практичних ситуаціях.
Ключові освітні компетентності1. Ціннісно-смислова компетентність. Дана компетентність забезпечує механізм самовизначення учня в ситуаціях навчальної й іншої діяльності. Від неї залежать індивідуальна освітня траєкторія учня та програма його життєдіяльності в цілому.2. Загальнокультурна компетентність. Коло питань, в яких учень повинен бути добре обізнаний, мати пізнання та дуже широкий досвід діяльності: це особливості національної та загальнолюдської культури,, володіння ефективними способами організації вільного часу.3. Навчально-пізнавальна компетентність. Це сукупність компетентностей учня у сфері самостійної пізнавальної діяльност4.Інформаційна компетентність. За допомогою реальних об'єктів (телевізор, магнітофон, телефон, факс, комп'ютер, принтер, модем, копір тощо) й інформаційних технологій (аудіо-, відеозапис, електронна пошта, ЗМІ, Інтернет) формуються вміння самостійно шукати, аналізувати та відбирати необхідну інформацію, організовувати, перетворювати, зберігати та передавати її. 5. Комунікативна компетентність. Включає знання необхідних мов, способів взаємодії з оточуючими й окремими людьми та подіями, навички роботи у групі, відігравання різних соціальних ролей у колективі. Учень має вміти презентувати себе, написати лист, анкету, заяву, поставити запитання, вести дискусію й ін.
Самоаналіз роботи на уроці1. На уроці я працював активно / пасивно 2. Своєю роботою на уроці я задоволений / незадоволений 3. Урок для мене видався коротким / довгим 4. За урок я не втомився / втомився 5. Мій настрій став кращим / гіршим 6. Матеріал уроку для мене був зрозумілим / не зрозумілим корисним /.
Анкета-рефлексія1. Яке моє найбільше досягнення? 2. У чому я змінився? 3. Який мій найбільший успіх? 4. Чому і як я його досяг? 5. Які мої найбільші труднощі10. Що я навчився робити. Анкета-рефлексія Варіант 3 1. Чому я вибрав саме це завдання? 2. Який головний результат моєї діяльності на уроці? 3. Що робив кожен член групи? 4. У чому полягала моя роль? Як я з нею впорався? 5. Моя оцінка колективної діяльності.
Сенкан Формула сенкану:«Сенкан» - слово походить від фр. «п’ять» і означає неримованій вірш у п’ять рядків на запропоновану тему. Сонце. Яскраве, тепле. Радує, гріє, світить. На землю падають промені. Краса! 1-й рядок. Іменник (тема). 2-й рядок. Два прикметники (яке воно?) 3-й рядок. Три дієслова (що воно робить?) 4-й рядок. Фраза-висновок з чотирьох слів. 5-й рядок. Іменник-синонім до теми.
Сенкан Формула сенкану:«Сенкан» - слово походить від фр. «п’ять» і означає неримованій вірш у п’ять рядків на запропоновану тему. Сонце. Яскраве, тепле. Радує, гріє, світить. На землю падають промені. Краса! 1-ша рядок відповідає за основну тему заняття і відбутися у дається з ключового слова2-а рядок - два прикметників, що характеризують це поняття3-тя рядок - три дієслова , що відповідають за дію4-а рядок - коротке речення, що розкриває суть того, що відбувається5-а рядок - синонім головного слова
Рефлексія настрою та емоційного стану. Червоний – ви прагнете до лідерства. Помаранчевий – ви дозріли для змін у житті. Рожевий – вам не вистачає ніжності й легкості. Блакитний – мрієте про щось романтичне, піднесене. Темно-синій – вам необхідна сильна розрядка та відпочинок. Зелений – символізує потребу в самосвердженні. Коричневий – не вистачає фізичного відпочинку, ви шукаєте спокою.
Таблиця де Боно. Професор кембриджського університету Едвард де Боно пропонує оцінювати враження і підсумки заняття за допомогою простої таблиці «Плюс, мінус, цікаво»: «+» - все, що сподобалося на уроці«-» - все, що здалося марним, нудним і не цікавим«Цікаво» - що привернуло, змусило задуматися і викликало нові питання