Презентація "Рей Бредбері «Усмішка»"

Про матеріал
Рей Бредбері «Усмішка» Презентація може бути використана для роботи зі змістом твору (створювалась для самостійного опрацювання оповідання учнями під час карантину). В презентації є й матеріали для роздумів, а також творче завдання для учнів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рей Дуглас Бредбері1920-2012 Усмішка. Бойко І. М. Для 6 кл. В умовах карантину

Номер слайду 2

Рей БредберіОдин із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор близько 400 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п'єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв. Найвідоміші твори: Марсіанські хроніки (цикл пов'язаних оповідань)451 за Фаренгейтом (роман)Кульбабове вино (повість)Прочитай новелу «Усмішка» за підручником. Якщо не здатен, послухай дуже скорочену аудіоверсію за посиланням:https://youtu.be/i. To--ONq. WAM

Номер слайду 3

Теорія літератури. Фанта́стика — жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих, уявних елементів створюється світ, відмінний від сьогоденного, реального. (вікіпедія) Соціальна фантастика – різновид фантастики, у якому висловлено роздуми (або припущення) щодо теперішньої або подальшої долі людства, суспільства, цивілізації. Новела— невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом (вікіпедія)

Номер слайду 4

«Усмішка»Все це відбувається у майбутньому…«На головному майдані черга постала ще о п'ятій годині, коли за вибіленими інеєм полями співали далекі півні та ніде не було вогнів. Тоді довкола, серед розбитих будівель, пасмами висів туман, але тепер, о сьомій ранку, розвиднілось, і він почав танути. Уздовж дороги по двоє, по троє підшиковувалися до черги ще люди, яких привабило до міста свято та базарний день.»ПРИГАДАЙ- Коли відбуваються події?- Для чого зібрались люди?

Номер слайду 5

«Джоконда»Люди зібрались, щоб плюнути на картину – «Мону Лізу» (або «Джоконду») Л. да Вінчі«- Кажуть, їй чотириста років.– Якщо не більше. Коли вже так казати, нікому не відомо, який зараз рік.– Дві тисячі шістдесят перший!– Правильно, так кажуть, хлопче, кажуть. Брешуть. А може, трьохтисячний. Чи п'ятитисячний. Звідки нам знати! Стільки часу самісінька веремія була... І лишилися нам лише уламки...»ПРИГАДАЙ-Який, на думку Грігсбі, зараз рік?- Чому люди точно не знають, який рік?

Номер слайду 6

Майбутнє– А навіщо ми усі тут зібралися? – спитав, поміркувавши, Том. – Чому ми повинні плювати?Грігсбі й не глянув На нього, він дивився на сонце, розмірковуючи, котра година.– Е, Томе, причин безліч. – Він розгублено простягнув руку до кишені, якої вже давно не було, за неіснуючою цигаркою. Том бачив цей рух мільйон разів. – Тут уся справа в ненависті, ненависті до усього, що пов'язане з минулим. Дай-но відповідь мені, як ми дійшли до такого стану? Міста – купи руїн, дороги від бомбардувань – наче пилка, вгору-вниз, поля ночами світяться, радіоактивні...

Номер слайду 7

Свята«Том подумки перебрав свята, в яких брав участь останніми роками. Згадав, як шматували та палили книжки на майдані й усі реготали, наче п'яні. А свято науки місяць тому, коли притягли до міста останнього автомобіля, потім кинули жереб, і щасливці могли по одному разу довбонути машину кувалдою!»

Номер слайду 8

Надія?– Сер, це більше ніколи не повернеться?– Що – цивілізація? А кому вона потрібна? Будь-кому, не мені!– А от я готовий її терпіти, – мовив один з черги. – Не все, звичайно, але були й у ній свої добрі риси...– Нащо марнословити! – гукнув Грігсбі. — Будь-що безсенсово.– Е, – наполягав один із черги, – не поспішайте. Ось побачите: ще з'явиться тямовита людина, яка її підлатає. Запам'ятайте мої слова. Людина з душею.– Не буде цього, – сказав Грігсбі.– А я кажу, з'явиться. Людина, в якої душа горнеться до гарного. Він поверне нам – ні, не стару, а, так би мовити, органічну цивілізацію, таку, щоб ми могли жити мирно.

Номер слайду 9

Вона гарна…– Томе, нумо! Спритніше!– Але, – повільно мовив Том, – вона ж гарна!– Гаразд, я плюну за тебе!Плювок Грігсбі блиснув у сонячнім промінні. Жінка на картині посміхалася таємничо-сумовито, і Том, відповідаючи на її погляд, відчував, як калатається його серце, а у вухах неначе лунала музика.– Вона гарна, – повторив він. Мал. з інтернету

Номер слайду 10

Знищення– Слухайте оголошення, – мовив вершник. — Влада постановила, що сьогодні опівдні портрет на майдані буде віддано в руки тутешніх мешканців, аби вони могли взяти участь у знищенні...…Весь у саднах, одяг розірваний, він дивився, як стареча жувала шматки полотна, як чоловіки розмальовували раму, розкидали ногами жорсткі клапті, шматували їх у найдрібніше лахміття. Лише Том стояв притихлий обіч цієї свистопляски. Він зиркнув на свою руку. Вона гарячково притиснула до грудей шматок полотна, ховаючи його.

Номер слайду 11

Усмішка…Довкола панувала тиша. Рука його була щільно-щільно притиснута до грудей. Півгодини лежав він так, заплющивши очі. Потім відчув щось: холодне біле світло. Високо в небі плив місяць, і маленький квадратик світла проповзав тілом Тома. Тільки тепер його рука послабила хватку. Тихо, обережно, прислухаючись до рухів сплячих, Том підняв її, він поквапився, глибоко-глибоко зітхнув, потім, весь охоплений чеканням, розтиснув пальці та розглядав клаптик зафарбованого полотна. Світ спав, осяяний місяцем. А на його долоні лежала Усмішка. Він дивився на неї у білім світлі, яке падало з опівнічного неба, і тихо повторював про себе, знову й знову: "Усмішка, чарівна усмішка..."

Номер слайду 12

Висновки. ВИЗНАЧ ІДЕЮ ТВОРУПроти чого застерігає людство автор?Подумай, чому Тому дісталась саме усмішка Мони Лізи? Що вона символізує? Доведи, що «Усмішка» – фантастичний твір

Номер слайду 13

Завдання. Виконай завдання опитування на сайті

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Семеновських Оксана Ярославівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
22 квітня 2020
Переглядів
20223
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку