Презентація«Рівноприскорений прямолінійний рух. Прискорення. Швидкість рівноприскореного прямолінійного руху»

Про матеріал
Презентація до відкритого уроку з фізики 9 клас «Рівноприскорений прямолінійний рух. Прискорення. Швидкість рівноприскореного прямолінійного руху»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЕПІГРАФ УРОКУ: ЛЮДИНА БОЇТЬСЯ ТІЛЬКИ ТОГО, ЧОГО НЕ ЗНАЄ, ЗНАННЯМ ПЕРЕМАГАЄ БУДЬ ЯКИЙ СТРАХ. Бєлінський В. Г.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

ОПИТУВАННЯ 1) Який розділ фізики вивчає рухи тіл не розглядаючи причину руху…

Номер слайду 4

ОПИТУВАННЯ 2) Лінія, вдовж якої рухається тіло називається…

Номер слайду 5

ОПИТУВАННЯ 3) Вектор,що з'єднує початкове та кінцеве положення тіла…

Номер слайду 6

ОПИТУВАННЯ 4) Які ви знаєте види рухів…

Номер слайду 7

ОПИТУВАННЯ 5. Що називається матеріальною точкою? 6. Який рух називають рівномірним прямолінійним?

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Прискоренням а називають векторну фізичну величину, що дорівнює відношенню зміни швидкості тіла до проміжку часу за який ця зміна відбулась: Одиницею прискорення в СІ є 1 м/с2 Це таке прискорення точки, що рухається прямолінійно рівноприскорено, при якому за 1 с її швидкість змінюється на 1 м/с.

Номер слайду 10

ПРОЕКЦІЯ ПРИСКОРЕННЯ НА ВІСЬ КООРДИНАТ Проекція формули прискорення на вісь координат ОХ: Якщо ��⃗ ↑↑ ��⃗ , то швидкість руху тіла збільшується, якщо ��⃗ ↑↓ ��⃗ , то швидкість руху тіла зменшується.

Номер слайду 11

ГРАФІКИ РІВНОПРИСКОРЕНОГО РУХУ. Графік проекції прискорення Під час рівноприскореного руху прискорення не залежить від часу, тому залежність ах(t) – пряма лінія.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

- рівняння залежності швидкості від часу 2. Швидкість. Рівняння залежності швидкості від часу.

Номер слайду 14

ЗАЛЕЖНІСТЬ ШВИДКОСТІ ВІД ЧАСУ Залежність швидкості руху від часу є лінійною – це відрізок прямої, нахиленої під певним кутом до осі часу. Якщо проекція прискорення – додатня (ах>0), то графік швидкості підіймається (1). Якщо проекція прискорення – від`ємна (ах<0), то графік швидкості опускається.

Номер слайду 15

Літак, розганяючись перед зльотом, упродовж певного проміжку часу рухався рівноприскорено. Яким було при цьому прискорення літака, якщо за 30 с його швидкість зросла від 10 м/с до 55 м/с? Задача №1

Номер слайду 16

ЗАДАЧА №2 Потяг вирушає від станції метро. За який час він досягне швидкості 90 км/год, якщо розганяється з прискоренням 1 м/с2?

Номер слайду 17

Задача №3 Потяг через 10 с після початку руху набрав швидкість 0,6 м/с. Через який час після початку руху швидкість потяга дорівнюватиме 3 м/с?

Номер слайду 18

Швидкість руху тіла змінюється згідно з рівнянням: охарактеризуйте рух тіла та визначте параметри цього руху. Задача №4

Номер слайду 19

На рисунку1 наведено графік залежності швидкості від часу. Охарактеризуйте рух тіла, визначте параметри руху, запишіть рівняння залежності швидкості від часу. Задача №5

Номер слайду 20

Задача №6. Кулька починає скочуватись по похилому жолобу без початкової швидкості з прискоренням 2,5 см/с2. Знайдіть швидкість кульки через 4 с?

Номер слайду 21

Який рух називають рівноприскореним прямолінійним? Дайте означення прискорення. Якою є одиниця прискорення в СІ? Який вигляд має графік залежності ax (t ) для рівноприскореного прямолінійного руху? Запишіть рівняння залежності vx( t ) для рівноприскореного прямолінійного руху. Запитання

Номер слайду 22

якщо урок не приніс ніяких відкриттів чи досягнень; якщо ви все знаєте і готові до нових відкриттів; якщо ви вважаєте, що є до чого прагнути і потрібно удосконалювати свої знання з даної теми.

Номер слайду 23

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вивчити § 28. Вправа № 28: завдання 3 — письмово. Проаналізувати розв’язання задачі 2 у пункті 5 «Учимося розв’язувати задачі» § 28.

ppt
Пов’язані теми
Фізика, 9 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 9 клас (Бар'яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О. (за редакцією Баряхтара В.Г., Довгого С.О.))
Додано
24 лютого
Переглядів
140
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку