Клас КОМАХИ Комахи - найчисленніший клас тварин, що налічує більше 1 млн. видів. Вони повністю освоїли всі місця існування — воду, сушу, повітря. Клас Комахи поділяється на 30 рядів. В основу поділу на ряди покладено тип розвитку (повне чи неповне перетворення), будову ротового апарату, особливості будови крил.
Номер слайду 2
Клас КОМАХИ Ряд Лускокрилі Ряд Твердокрилі Ряд Двокрилі Ряд Перетинчасто крилі Ряд Бабки Ряд Прямокрилі Ряд Клопи Ряд Воші
Номер слайду 3
Ряд МЕТЕЛИКИ або ЛУСКОКРИЛІ Метеликів відомо близько 150000 видів. Для метеликів характерна наявність лусочок на їх крилах і на всьому їх тілі. Вони часто забарвлені по-різному. Ротовий апарат сисний, тобто нечленистий, у спокої спіральний завитий, довгий трубчастий хоботок. Розвиток з повним перетворенням.
Номер слайду 4
Ряд ДВОКРИЛІ Комарі і мухи віднесені до ряду двокрилих, для яких характерна ознака - наявність передньої пари крил. Задні крила у них перетворилися на невеликі придатки - дзизкальця, органи рівноваги під час польоту. Ротовий апарат колючо-сисний, лижучий. Розвиток з повним перетвореннямю. В світі налічують близько 150000 видів двокрилих.
Номер слайду 5
Ряд ПЕРЕТИНЧАСТОКРИЛІ Медоносна бджола, дикі бджоли, джмелі, мурашки, наїзники, пилильщики, рогохвости - це перетинчастокрилі, такі, що мають по дві пари перетинкових крил. Бувають також і безкрилі комахи, що входять до складу цього ряду, наприклад робочі мурашки. Ротовий апарат гризучий або гризучо-сисний. Розвиток з повним перетворенням. Перетинчастокрилих відомо близько 300000 видів.
Номер слайду 6
Ряд ТВЕРДОКРИЛІ або ЖУКИ За типом живлення серед них розрізняють три основні групи: харчуються різними дрібними тваринами, в основному комахами; споживачі рослинних і тваринних залишків, що розкладаються; рослиноїдні жуки, споживаючі рослин, у тому числі і деревини. Ротовий апарат гризучого типу. Розвиток з повним перетворенням. На Землі відомо більше 300000 видів жуків.
Номер слайду 7
Ряд ПРЯМОКРИЛІ Мають жорсткі передні крила (надкрилля) і тонкі задні крила. Ротовий апарат гризучого типа. Розвиток з неповним перетворенням. Представники: коники, цвіркуни, сарана, капустянки.
Номер слайду 8
Ряд КЛОПИ Серед клопів є водні і наземні форми, рослиноїдні і кровосисні. Усі вони мають колючо-сисний ротовий апарат. Передні крилі щільні, задні перетинкові. Розвиток з неповним перетворенням.
Номер слайду 9
Ряд ВОШІ Безкрилі паразити з колючо-сисним ротовим апаратом. Розвиток з неповним перетворенням.
Номер слайду 10
Ряд БАБКИ У рівнокрилих передні і задні крила вузькі, майже однакової форми, у спокої підняті вгору і притиснуті один до одного; в різнокрилих крила різні формою, у спокої розпластані в сторони, задня пара з розширеними основами. Ротовий апарат перетворився на спеціальний орган захвату їжі — маску із сильно витягнутою нижньою губою. Розвиток з неповним перетворенням.
Номер слайду 11
РОЛЬ КОМАХ Збагачують грунт органічними і мінеральними речовинами, беруть участь в спушені ґрунту і в перемішуванні її шарів. Запилюють квіткові рослини. Використовують для біологічних методів боротьби із шкідниками людини. Дають мед, воск, шовк. Плодова мушка дрозофила є об'єктом багатьох біологічних досліджень. Викликають відчуття радості і захоплення. Відіграють велику роль у круговороті речовин в природі. Багато комах — переносники збудників хвороб тварин і людини.