РМ №10. Складання і розігрування діалогів з незмінюванимиіменниками: «Виклик таксі» (таксі, метро, ательє, шоу) , «У зоопарку» (поні, какаду, кенгуру ); «У магазині» (броколі, ескімо, авокадо)Підготувалаучитель української мови та літератури. Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Марина Жванія
Номер слайду 2
Різдво – час див, і коли як не під час уроку їх можна знайти найбільше?Найбільша розкіш — це розкіш людського спілкування. А. С. ЕкзюперіПрочитайте афоризм. Сформулюйте за ним тему уроку. Що необхідно для успішного спілкування? Чи потрібно вчитися спілкуванню?
Номер слайду 3
Мозковий штурм- Яка частина мови називається іменником?- За чим змінюється іменник?- Як визначити рід іменника?- Які іменники належать до власних назв?- Як пишуться власні назви?- Назвіть іменники спільного роду.- Скільки відмін визначаємо в іменниках?- Які іменники не належать до жодної відміни?
Номер слайду 4
Вправа «Відтвори речення»Замість крапок ввести слово шоу і визначити його відмінок у кожному з речень. Сьогодні у Будинку культури відбудеться Різдвяне… . … буде досить цікавим. На святкове… запросили справжніх зірок. Ми захоплювалися дійством яскравого … . На … було надзвичайно весело.
Номер слайду 5
Висновок Незмінювані іменники мають для всіх відмінків ту саму форму. Відмінок незмінюваних іменників визначається за контекстом. Вони не змінюються, тому не мають закінчення. Але у реченні ці слова виконують певну синтаксичну роль.
Номер слайду 6
Фронтальна бесіда. «Мозковий штурм»- Що таке діалог? - Будова діалогів? - Яке оформлення діалог має письмово? - Розділові знаки у діалозі.
Номер слайду 7
ПАМ’ЯТКА«Як вести діалог і дотримуватися вимог спілкування»1. Дотримуватися теми й мети спілкування.2. Під час спілкування не перебивати співрозмовника.3. Будувати репліки так, щоб заохотити співрозмовника висловити власну думку.4. Слухати зацікавлено й доброзичливо.5. Дбати про те, щоб своїми висловлюваннями не образити співрозмовника.6. Дотримуватися етикетних норм і правил поведінки під час діалогу.
Номер слайду 8
Виконайте завдання. Прочитати. Вставити пропущені репліки. Поміркувати, яких реплік бракує в діалогічному тексті. Доповнити його.- Олю, чому ти вчора не виходила гуляти?- Я допомагала мамі готувати святкову вечерю!- ………?- Ми готували салат із авокадо, картопляне пюре, рибне філе та багато іншого.- …..?- На Різдво на столі має бути 12 пісних страв!- Ого! Тоді і я піду допоможу своїй мамі!
Номер слайду 9
ТаксіМетро. АтельєШоу. БроколіКенгуру. Какаду. ПоніЖеле. Какао. Авокадо. Ескімо. Складіть і розіграйте діалог з незмінюванимиіменниками. Оберіть дракончика, який підкаже вам потрібний іменник.