Цікавий урок, під час якого учні не лише навчаться виготовляти найпростіші вироби з пластмаси, але й ознайомляться з проблемою вторинного використання пластикової пляшки
Презентація з предмету. Дизайн і технології 4 клас. Робота з пластмасою, виготовлення прикраси.
Номер слайду 2
Цілі уроку: навчальні:ознайомити учнів з проблемою вторинного використання пластикової пляшки, навчити виготовляти найпростіші вироби для власного використання в побуті; розвивальні:розвивати конструктивне мислення, художньо-естетичний смак у процесі оформлення виробів, творчу уяву, відчуття симетрії і пропорції; виховні:виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, підвищити рівень екологічної освіти та свідомості.
Номер слайду 3
Необхідне обладнання та матеріали: пластикова пляшка об’ємом 0,5 л – 1 л , ножиці, шаблон метелика, маркери, акрилові фарби (або лак для нігтів, клей з блискітками), пензлик.
Номер слайду 4
І. Організаційний момент. Оберіть той смайлик, який найбільше відповідає вашому настрою.
Номер слайду 5
ІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Робота з реченням.«Скільки років землі — і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!» Ліна Костенко
Номер слайду 6
Вправа “Розсипанка слів”АПЛСКИТ
Номер слайду 7
Вправа “Розсипанка слів”ПЛАСТИК
Номер слайду 8
ПЛАСТИК – штучно створений матеріал.
Номер слайду 9
Що нас оточує?
Номер слайду 10
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку. Робота з пластмасою, виготовлення прикраси.
Номер слайду 11
ІV. Актуалізація опорних знань. Перший пластик з’явився в кінці 19-го століття в результаті пошуку замінників цінних природних матеріалів (дерева, металу, кістки, шкіри). З нього виготовляють багато різних виробів.
Номер слайду 12
Перша пляшка важила 135 г, а зараз 69 г .
Номер слайду 13
Порівняйте пластикову та скляну пляшки. У чому перевага пластикової пляшки?
Номер слайду 14
Пластикова пляшка має великі переваги над скляною:легкапрозоране б’єтьсязручно транспортувативеликий об’єм
Номер слайду 15
Вправа “Мікрофон”Висловіть свої думки, продовжуючи речення: «Пластикові вироби роблять наше життя зручнішим, але …»
Номер слайду 16
V. Осмислення нового матеріалу. Окрім зручності у використанні у пластика є одна дуже негативна властивість – його складно переробляти та утилізувати.
Номер слайду 17
Давайте порахуємо скільки пластикових пляшок ми з вами викидаємо. Кількість пляшок, використаних за день – _ шт. За рік - _ шт. 365 днів
Номер слайду 18
Саме пластикове сміття – найбільша загроза для екології.
Номер слайду 19
Чи можна спалювати пластикове сміття?
Номер слайду 20
Збирайте пластик окремо в пакунок!
Номер слайду 21
Які відходи ми ще можемо сортувати?
Номер слайду 22
Зібрав сміття, що далі?передавати в пункти прийому вторинної сировини; покласти в контейнер для роздільного збору сміття у дворі; віднести до школи і покласти в контейнер для збирання пластику.
Номер слайду 23
Даруємо друге життя пластиковим пляшкам.
Номер слайду 24
VІ. Фізкультхвилинка
Номер слайду 25
VІІ. Практична робота. Пояснення виконання практичної роботи. Відгадування загадки. На дорозі лежить квітка,Пелюстки згортає. Я хотіла її взяти,А вона літає.
Номер слайду 26
Метелик
Номер слайду 27
1. Опис роботи. Заздалегідь вдома з допомогою дорослих підготувати заготовку прикраси (або вчитель робить заздалегідь пластикові аркуші). Для цього потрібно: Зрізати дно і горловину пляшки, повинна залишитися тільки середина. Розділити її навпіл, щоб вийшов своєрідний закручений лист. На аркуші паперу намалювати шаблон метелика або роздрукувати вподобаний трафарет. Контури майбутнього творіння обвести маркером чорного кольору, бажано брати такий, що не стирається одразу.
Номер слайду 28
Зняти трафарет і вирізати ножицями заготовку. Крильця слід загнути вздовж тіла метелика вгору. Приступаємо до розфарбовування метелика.
Номер слайду 29
2. Розвиток практичних умінь. Самостійна робота учнів. Повторення правил безпеки під час роботи з необхідними інструментами, матеріалами:- клади ножиці на стіл так, щоб вони не виступали за край стола;не працюй тупими ножицями;- при роботі уважно слідкуйте за лінією розрізу;- під час різання притримуй матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь від леза ножиць;- клей ( фарби, лак ) нанось тонким шаром;- слідкуй щоб клей не перекинувся.
Номер слайду 30
3. Виготовлення метелика.
Номер слайду 31
VIII. Підведення підсумків уроку. Вчитель перевіряє виконання практичної роботи учнів. Педагог робить аналіз виготовлених виробів.
Номер слайду 32
Який у вас настрій наприкінці уроку?Оберіть той смайлик, який найбільше відповідає вашому настрою.