У другій половині XX століття в музичному середовищі Америки виникло нове явище музичної культури – рок – музика, або рок. Він об’єднав музичне, поетичне, сценічне та інші види мистецтва
Номер слайду 2
. Для рок – музики, насамперед, важливий чіткий і динамічний ритм, який підкреслює її гучність і стає важливим засобом виразності. У наш час в рок – музиці існують багато напрямків, течій та жанрів
Номер слайду 3
Першим напрямом рок-музики, що з’явився в середині 50 – х років і невдовзі одержав всесвітнє визнання, був рок-н-рол (англ. «rock-n-roll» - розгойдуватися і крутитися). Провідну роль у ньому відіграли електромузичні інструменти, а вокал придбав енергійний та емоційний характер.
Номер слайду 4
Подальшому розвитку і розквіту рок-н-ролу сприяла творчість Елвіса Преслі. Він ніколи не писав рок – композицій, однак блискучі вокальні дані й артистизм зробили його справжнім кумиром молоді. Його пісні неодноразово посідали провідні позиції музичних хіт – парадів, а альбоми (близько 60) утримували лідерство протягом тривалого часу. Король рок-н-ролу, як шанобливо називають Елвіса, - дійсно, один з перших легенд рок – музики XXст.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Елвіс Арон Преслі (1935 - 1977) – відомий американський співак та актор. Народився у м. Тупело штату Місісіпі (південь США). Зраннього дитинства зростав в оточені музики, співав у церковному хорі. У подарунок на своє одинадцятиріччя отримав гітару. Після школи Елвіс працював водієм вантажівки, у той же час записав платівку для своєї матері. Однак слухачем творів Елвіса стала не тільки вона. Уже за рік 20- тисячний наклад першого синглу співака- «That’s All Right Маmа» («Все добре, мамо»), був проданий у лічені тижні. Так, Елвіс, разом зі своїми друзями – музикантами, заснував новий музичний напрям – рок-н-рол. У 1956 році Преслі уже був відомий на весь світ: його хіти постійно звучали по радіо, на вечірках та танцях, а нові платівки розкуповували із шаленою швидкістю. Елвіса наслідували в усьому: переймали його манеру одягатися, укладати волосся, танцювати і навіть говорити. В жовтні місяці американський журнал назвав Е. Преслі королем рок -н - ролу. Диск став віхою в історії рок – музики у 1967 р.
Номер слайду 7
Цікаві факти про рок-музику. Рок музика, вона буває веселою, буває сумною. Вона різна, але все-таки, вона тримає натовп фанатів за саме серце. І зараз цікаві факти про рок музику. Let’s Rock: 1. Почнемо мабуть з шкоди. Людські вуха здатні сприймати до 85 децибел без шкоди для себе, на рок концертах гучність зашкалює за 120. 2. В Гуантанамо під час тортур взятих у полон іракців використовували пісні групи “Metallica”, причому Хетфілд вокаліст групи відкрито схвалив дану практику. 3. Знайомий всім жест “Коза”, вперше був використаний вокалістом “Black Sabbath”, Ронні Джеймсом Діо. До цього жест був одним з видів відлякування злих духів. 4. Вчені довели, що люди, які слухають важку музику мають більш розвинений інтелект. 5. Група “Led Zeppelin” стала рекордсменом ще в 1999 році і тримається донині. На їх рахунку тільки у 1999 році було 94 «платинових» альбомів
Номер слайду 8
«Бітлз» («The Beatles») – британський біт – рок – гурт, створений 1960 р. у м. Ліверпуль (Велика Британія). Уважається найвідомішим музичним гуртом упродовж всієї історії музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. П'ятнадцять альбомів «Бітлз» очолювали хіт - паради Великої Британії – частіше, ніж будь – яких інших виконавців. До першого складу гурту входили: Джон Леннон (вокал, рит-гітара), Пол Маккартні (вокал ритм - гітара), Джордж Харрісон (вокал, соло - гітара), Стюарт Саткліфф (бас - гітара), і Піт Бест (ударні). Музика «Бітлз» поступово ускладнювалася, музиканти перейшли від виконання дуже простих пісеньок скіффл (різновид народної музики, популярної у Великій Британії в другій 1950 – х рр.) до рок-н-ролу. Експериментуючи з класичною, східною і електронною музикою, «Бітлз» привнесли в популярну музику живий дух, одночасно розширивши аудиторію своїх шанувальників. Перелік хітів «Бітлз» вражає. Пісні «Michelle», «Yesterday», «Help!», «Yellow Submarine», «Penny Lane», «Strawberry Fields», «The Foolonthe Hill», можна почути в радіоефірах і сьогодні.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Метод «Мікрофон». Цей урок навчив мене… На цьому уроці я дізнався (лася)…Тепер я можу розповісти друзям…Найцікавішим для мене було…Після цього уроку я зробив (ла) для себе висновок…