Презентація спрямована на допомогу вчителю у підготовці до батьківських зборів. Її мета - надати допомогу молодим батькам у навчанні та вихованні дітей та успішної соціалізації дітей в умовах сьогодення.
Роль родинної соціалізації особистості в сучасному суспільствіВчитель початкових класів Павелко Світлана Григорівна
Номер слайду 2
Роль родини у процесі соціалізації особистостіПерший досвід соціальної поведінки; У родині дитина набуває соціального досвіду впевненої поведінки;У сім’ї зміцнюють здоров'я дитини, розвивають його задатки і здібності, закладають риси характеру;діти прилучаються до праці, вибирають професію.
Номер слайду 3
Аналіз соціального впливу на особистість40% - сім’я20% — школа30% — засоби масової інформації10% - вулиця
Номер слайду 4
Первинна соціалізація, яка відбувається в сім’ї, залишає слід на все життя. Якщо ж діти не отримують правильних орієнтирів, не привчаються до того, щоб турбуватись про інших і в першу чергу про своїх батьків, які дали їм життя, викохали та випестували, то виникає ще одна педагогічна проблема сім’ї - байдужість дітей до своїх батьків.
Номер слайду 5
Особливості соціалізації в сім'їсоціально-демографічна структура сім'ї; превалюючий психологічний клімат;тривалість і характер спілкування з дітьми;психолого-педагогічна культура батьків;зв'язок сім'ї з іншими спільнотами (школою, родичами тощо);матеріально-побутові умови.
Номер слайду 6
Педагогічні проблеми сучасної молодої сім’їНуклеаризація;послаблення родинних зв’язків, урбанізація;зміна стандартів поведінки;зменшення кількості дітей у сім’ї, орієнтація на одну дитину ;збільшення кількості та складнощів побутових проблем;зниження віку молодят та збільшення кількості розлучень;
Номер слайду 7
Види неправильного виховання. Гіпопротекція. Прихована гіпопротекція. Потураюча. Гіперпротекція. Домінуюча. Потураюча. Емоційне відкидання. Умови підвищеної моральної відповідальностіСуперечливе виховання
Номер слайду 8
Стилі виховання. Авторитетний стиль. Авторитарний стиль. Ліберальний стильІндиферентний стильтвердий контроль,теплі відносини високий рівень контролю, холодні відносини низький рівень контролю теплі довірчі відносини. Низький рівень контролю, відсутність теплоти
Номер слайду 9
Висновок. Таким чином, сім’я є основним чинником формування свідомості дитини, її світогляду. Від матері до доньки. Від батька до сина.