У давні часи Австралія була віддалена від інших частин світу морем, тому тут збереглися тварини, яких немає на інших материках. Найбільше серед ссавців сумчастих. Дитинчата в цих тварин народжуються маленькими і недорозвиненими, матері їх носять у сумці на череві, доки вони не підростуть.
Савани. Що далі на південь, то опадів меншає і рослинний світ змінюється – рідшають ліси. Поширюються евкаліптові ліси. Евкаліпт – австралійське дерево. Завдяки розгалуженим кореням воно отримує з ґрунту велику кількість води, що випаровується через листки. На гілках листочки розташовуються ребром до сонячного світла, тому крона дерева не утворює тіні.
Господарське освоєння Австралії – вирубування лісів і чагарників, випасання овець, розвиток промисловості й туризму – загрожує унікальній природі материка. Тому тут створено природоохоронні території. Найбільша з них – Національний парк «Косцюшко», де збережено великі природні території – від евкаліптових лісів до альпійських луків.
Бібліотека природодослідника. Біля поверхні коралового моря, що омиває північний схід Австралії, розташований Великий Бар‘єрний риф. Його внесено до списку всесвітньої природної спадщини через величезний масив коралів (понад 400 видів) найрізноманітніших форм – довгі гіллясті роги, вилизані хвилями тарілки, валуни. Ці корали дуже різнобарвні – жовті, різних відтінків червоного, оранжевого та коричневого, іноді білі, бузково-пурпурні.
Природа Австралії різноманітна. Тут є тропічні ліси, савани,пустелі. Рослинний світ материка залежить від кількості вологи. В Австралії мешкає багато тварин, яких немає на інших материках: коала, деревні кенгуру, тасманійський диявол, качконіс, єхидна. Люди докладають значних зусиль для збереження рідкісної природи материка Австралія. Висновки