Розмаїття кольорів і мелодій. Динамічні відтінки. Підготувала: Махно І.І. https://learningapps.org/28724055
Номер слайду 2
Тема: Динамічні відтінки. СМ: М. Лисенко. «Думка-Шумка» (фрагменти)Мета: 1) формувати поняття «динаміка» на прикладі музичного твору М. Лисенка, ознайомитись з основними нюансами (f, p, mf, mp, ff, pp)2) розвивати вміння визначати і розпізнавати різні види гучності в музиці, вокально-хорові навички, тембровий слух;3) виховувати ціннісне ставлення до музики українського класика
Номер слайду 3
ПРИВІТАННЯ
Номер слайду 4
Для будь-якого музичного твору неабияку роль відіграють тривалості: завдяки їм ритм наводить порядок у музиці. Але існує ще ряд елементів музичної мови, без яких не обійтись, створюючи музику.
Номер слайду 5
Як і розмовна мова, музика наповнена розмаїттям звукових відтінків. Важливою у світі музичних звуків є сила звучання, тобто ГУЧНІСТЬ.
Номер слайду 6
В музиці, як і в образотворчому мистецтві, є чисті фарби, є й відтінки, полутони (наприклад, синій – блакитний, червоний – рожевий, зелений – салатний тощо). Плавні переходи від світлого до темного і навпаки, різкі переходи. В динаміці також є дуже голосно, дуже тихо, а є відносно голосно або відносно тихо. Такі нюанси позначаються mf, mp
Номер слайду 7
М. Лисенко «Думка-Шумка»
Номер слайду 8
Який характер твору? Чи відрізняється «Думка» від «Шумки»? Чи був плавним перехід динаміки?«Думка» - не що інше, як пісня кобзаря (дума), «Шумка» - народний танець. Розгляньте картину-двовзор О. Шупляка «Кобзар». Якій частині твору (за жанром твір – рапсодія, тобто теми побудовані на народних мотивах) відповідає?
Номер слайду 9
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Номер слайду 10
Вокально-хорова роботавиконання пісні «Веселка» Н. Май
Номер слайду 11
Тестування: Динамічні відтінки (naurok.com.ua)Перейдіть за посиланням і пройдіть тест«Динамічні відтінки»