Тема уроку: Розмноження рослин Бджоли, комахи, метелики, джмелі збирають із квіток солодкий сік — нектар. Крім нектару, у квіток є пилок. Коли комаха сідає на квітку, пилок потрапляє на її тіло. Комаха перелітає до іншої квітки і переносить на неї пилок. Так відбувається запилення. Бджіл, метеликів, джмелів називають комахами-запилювачами. Але не всі квіти яскраві, великі та мають запах. Тому багато квітів запилюються вітром. Вітер переносить жовтий пилок над посівами пшениці, вівса… Вітром запилюються і дерева: дуб, вільха, береза. А плоди захищають насіння та допомагають його переносити.
Номер слайду 2
Для проростання насіння потрібні такі умови: сонячне світло, тепло, вода, грунт, поживні речовини, повітря. Більшість рослин розмножується насінням. Із насінини (1) виростає паросток (2), з нього – доросла рослина (3). Вона цвіте (4), і утворюється плід (5), у ньому – нове насіння. Доросла рослина відмирає, а за сприятливих умов її насіння проростає, і цикл повторюється знову.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Дай відповіді на питання:1. За допомогою чого розмножується більшість рослин?2. Що спочатку виростає із насінини?3. Які умови потрібні насінині для проростання, росту і розвитку?4. Що/хто допомагає насінню пересуватися?