ЯЙЦЕРОДІННЯЯЙЦЯ ПЛАВАЮТЬ У ТОВЩІ ВОДИ АБО ЧІПЛЯЮТЬСЯ ГАЧКАМИ ЗА ВОДОРОСТІ
Номер слайду 5
ЯЙЦЕЖИВОРОДІННЯЗародок розвивається в статевих шляхах організму матеріСамка народжує малят, які здатні до самостійного життя
Номер слайду 6
Ряд Акули350 видів. Веретеноподібне витягнуте тіло. Рот на нижньому боці голови. Хвостовий плавець з більшою верхньою лопаттю. Зяброві щілини по боках тіла. Більшість хижаки. Найбільші живляться планктоном
Номер слайду 7
КИТОВА АКУЛАНайбільша акула. Довжина 15-20 м. Маса 12 т. Живиться ракоподібними, молюсками, маленькими рибками. Відкладає яйця 0.5 м діаметром
Номер слайду 8
Гігантська акула. Плавають велетенські акули дуже повільно, із швидкістю 3-4 км/год. Проте бувають випадки, коли вони різко розганяються, щоб якомога вище вистрибнути над водою, подібно до китів. Такі стрибки дозволяють їм позбавлятися від паразитів, що живуть на їх тілі. Незважаючи на свої великі розміри на велетенських акул нападають косатки і тигрові акули. Друга за розмірами акула в Світовому океані, після китової акули.
Номер слайду 9
Небезпечні для людини акули. Біла акула, яку правильно називати кархародон, є найбільшою хижою акулою на планеті. Максимальна зареєстрована довжина склала 11 м. Відомі особини білої акули досягають 3 200 кг
Номер слайду 10
Тигрова акула. Раціон харчування складають риби, інші дрібні акули, кальмари, черепахи і дельфіни. Не гидує вона і івідмерлими тваринами. Хороший апетит доводять знахідки, виявлені в животі спійманих акул, - шматки старих автомобільних шин, номерні знаки автомобілів та ін. Через це за акулою закріпилася кличка "морський сміттєвий кошик". Велика риба, поширена у водах Світового океану, переважно в тропічних і субтропічних зонах. Представляє небезпеку для людини.
Номер слайду 11
Акула- мако. Зустрічається в морях Тихого та Індійського океанів. Займає 4 місце за рівнем небезпеки для людини. Харчується рибами, молюсками. Риба може вистрибувати з води у висоту на 6 метрів, а іноді, навіть ходить на хвості.
Номер слайду 12
Піщана тигрова акула чи сіра акула-нянька - середня за величиною акула, що досягає 4 метрової довжини. Поширена в теплих водах усього Світового океану, за винятком східної частини Тихого океану. Знаходиться під загрозою зникнення. Свою назву акула дістала за любов до піщаних мілин. Її часто бачать близько біля берега, на пляжах,єдина з акул, яка ковтає повітря й утримує його в животі, для підтримки плавучості.
Номер слайду 13
Акула- молот. Люта хижачка, одна з найнебезпечніших для людини риб. Мешкає в теплих водах Світового океану. Досягає розмірів до 7 м. Свою назву дістала за морду, що нагадує молот. Молот утримує рибу на плаву, уловлює електричні поля дрібних риб.
Номер слайду 14
Котяча акула. Дрібний вид акул, що мешкає в Атлантичному океані. Живуть на невеликій глибині в прибережних водах. Досягають не більше 1 м. у довжину. Дорослі особини можуть досягати 1,5 кг ваги. Котячі акули - нічні хижачки. Вони мають струнке витягнуте тіло, яке має котячу гнучкість. Тіло акули вкритещільною шкірою, що нагадує на дотик наждачний папір. Очі чорні, і мають типові для багатьох акул " котячі" очі.
Номер слайду 15
Карликові акули. Маса акул 300-500 г. Довжина 30 см
Номер слайду 16
Ряд Скати340 видів. Плоске широке тіло. Зяброві щілини, рот і ніздрі відкриваються на черевній стороні
Номер слайду 17
Риба-пилка. Риба-пилка досягає в довжину 6-8 метрів, але за непідтвердженими даними розмір може досягати 10 метрів. Максимальна зафіксована вага склала 2 400 кг Мешкає риба в прибережній смузі на такій малій глибині, що її плавники виступають над поверхнею води. Основний раціон харчування складають тварини, що мешкають на дні. Риби видовбують їх своєю мордою, діючи нею в якості лопати. Іноді вона вривається в зграю дрібних риб, і махаючи пилою з одного боку в інший нівечить жертву, потім підбираючи її з дна.
Номер слайду 18
Морський диявол чи манта - велика тварина з масою тіла понад 2 тонни. Мешкає в тропічних водах, переважно в Індійському океані. Живляться манти планктоном, личинками і дуже дрібною рибою. Вони фільтрують цю дрібницю подібно до китів - пливучи з широко відкритою пащею, проціджують воду, залишаючи їжу у роті. Не мають шипів, не виробляють електричних розрядів. Може дрейфувати по хвилях, виплигувати з води на 1,5 м та гнучко приземлюватися. Для людей безпечний
Номер слайду 19
Електричний скат. Мають спеціальні електричні органи, які виробляють електричний розряд для паралізації здобичі.
Номер слайду 20
Хвостоколи. Морський кіт. Довжина до 2 метрів, вага до 20 кг. Мають отруйну хвостову голку до 37 см, здатну пробивати шкіряні чобітки.