Перед тим, як розпочати вивчення нової теми, пропоную пригадати будову гриба:
Номер слайду 3
Клітина гриба:
Номер слайду 4
1. Гіфи – тонкі мікроскопічні нитки, що знаходяться в ґрунті, утворені ланцюжком клітин2. Міцелій – це поєднання багатьох ниток-гіфів ,3. Плодове тіло – дуже щільне переплетення гіфів. Гіфи гриба
Номер слайду 5
Особливості живлення грибів:1. гриби – гетеротрофи(всмоктують розчинені органічні речовини всією поверхнею тіла)2. позаклітинне травлення за допомогою спеціальних речовин – ферментів3. вода – обов’язкова в процесах живлення і життєдіяльності гриба4. наявний глікоген - вуглевод
Номер слайду 6
Нижній бік шапинки: Трубчастий гіменофор: Пластинчавстий гіменофор:
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Висипання спор гриба на субстрат(ґрунт)і їх проростання:
Номер слайду 9
Брунькування грибів – дріжджі:
Номер слайду 10
Розмноження гриба частинками міцелію:
Номер слайду 11
Поширення грибів:
Номер слайду 12
Поширення грибів вітром: Спори грибів можна виявити всюди - у воді, грунті, повітрі, тощо. Вони можуть переноситися по повітрю на значні відстані. Наприклад, спори збудника стеблової іржі злакових рослин піднімаються струмами повітря на висоту більше 2,5 км і переносяться на відстань до декількох тисяч кілометрів.
Номер слайду 13
Поширення грибів водою: Вода бере участь у поширенні спор і багатьох наземних грибів. Дощові краплі, потрапляючи на спеціальні утворення зі спорами, розбризкуються на тисячі дрібних крапель, кожна з яких містить безліч спор гриба.
Номер слайду 14
Поширення грибів тваринами: Багато тварин поширюють спори різних видів грибів. Спори грибів, що мають великі підземні плодові тіла, переносяться хребетними тваринами, які вишукують гриби за запахом і з'їдають їх. Так, кабани та олені в деяких європейських країнах поїдають плодові тіла оленячих трюфелів. Спори істинних трюфелів також часто поширюють тварини.