Познайомити учнів з поняттям параметра в математиці, з алгоритмом розв'язування лінійного рівняння з параметром; заохочувати учнів займатись аналогією та порівнянням, що сприятиме розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів.
На екзамені з математики (НМТ) часто пропонуються задачі з параметрами, розв’язання яких викликає певні труднощі. Формулювання задачі з параметром не виходить за межі шкільної програми і для її розв’язання не потрібні якісь спеціальні знання.
Номер слайду 3
«Параметр – це фіксоване число чи невідоме?»
Номер слайду 4
Параметр має двоїсту суть. По-перше, параметр, будучи фіксованим числом, дає можливість оперувати з ним як з числом; по-друге, параметр – невідоме число, що вимагає проведення відповідних досліджень.
Номер слайду 5
Розглянемо алгоритм розв’язування лінійного рівняння з параметрами.
Номер слайду 6
1. 3 · х = b х = b/3, b – параметр. 2
Номер слайду 7
Будь-яке лінійне рівняння, яке розв’язується відносно невідомого х, якщо перенести всі доданки, які містять х, в ліву частину рівняння, а доданки, які не містять х – в праву, зводиться до рівняння виду kx = c.
Номер слайду 8
34
Номер слайду 9
Кожна задача, яку я розв’язував, ставала правилом, яке використовувалось пізніше для розв’язування інших задач. Р. Декарт 5
Номер слайду 10
Робота в групах
Номер слайду 11
Розв’яжіть рівняння, вважаючи за невідоме х:ах – 1 = х + а;2) aх + аb = ac;3) ax – b = x – a;4) a^2x + 1 = a + ax/Тренувальні вправи
Номер слайду 12
Домашнє завдання: Вивчити алгоритм розв’язування лінійних рівнянь з параметром.2) Розв’язати рівняння: а) (а – с)х = d – b;б) 4mx = 3n;в) ax + x = a² + 2a + 1.