Тема уроку: Додавання і віднімання многочленів
Мета уроку:
Навчальна – засвоєння учнями навичок додавання та віднімання многочленів; формування навичок розв’язування вправ на застосування набутих знань з вивченого матеріалу
Розвивальна- розвивати математичне мовлення, грамотність математичного письма, пам’ять, логічне мислення, формувати вміння володіння математичними термінами
Виховна – виховувати культуру математичних записів, інтересу до предмету.
Обладнання уроку: Відеоролик, електронна презентація Smart Notebook, інтерактивні аркуші Wizer.me, Інтернет платформа Naurok
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
Холодно в полі, в саду, на городі,
Осінь мандрує по нашій господі.
Тепло і затишно в класі у нас,
Доброго дня, я вітаю всіх вас.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Перш ніж ми перейдемо до виконання різноманітних завдань, хочу
розповісти вам одну притчу, над якою, я сподіваюсь, ви замислитесь.
Одного разу Сократ, оточений учнями, піднімався до храму. Назустріч їм спускалася афінська богиня. «Ось ти пишаєшся своїми учнями, Сократ, - посміхнулася вона йому, - але варто мені тільки легенько поманити їх, як вони покинуть тебе і підуть слідом за мною». Мудрець же відповів: «Так, але ти поведеш їх вниз, в теплу веселу долину, а я веду їх вгору, до неприступних, чистих вершин».
- Ось і ми з вами сьогодні повинні піднятися на одну сходинку вгору.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Але для початку давайте повторимо поняття, які нам будуть потрібні сьогодні на уроці. Для цього виконаємо наступне завдання.
Виконайте тест https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2050348
Сьогодні ми продовжимо вивчати тему «Многочлени».
- Які операції ми вміємо виконувати з многочленами? (перетворювати многочлен у многочлен стандартного вигляду, зводити подібні доданки, визначати степінь многочлена).
- Як ви думаєте, які ще дії можна виконувати з многочленами? Так (Додавання, віднімання, множення, ділення).
Поки, ви тільки знаєте визначення многочлена, вмієте, приводити многочлен до стандартного вигляду, і вмієте визначати степінь многочлена. Дії з многочленами знаходять широке застосування при розв’язуванні різного виду завдань як в алгебрі 7 класу, так і при вивченні алгебри в старших класах. Сьогодні нам належить розглянути питання про те, як додавати та віднімати многочлени.
ІV. Повідомлення теми уроку
Давайте розвяжемо анограму і сформулюємо тему уроку
Запишіть число і тему уроку: «Додавання та віднімання многочленів. Розвязування вправ». (Презентація в Smart Notebook)
V. Вивчення нового матеріалу
Відеоролик на моєму youtube каналі https://www.youtube.com/watch?v=vCHnEv_bV6s&t=21s
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
VІІ. Домашнє завдання на інтерактивному аркуші https://app.wizer.me/learn/6CXD7V
VІІ І. Рефлексія. Підсумок уроку
https://app.wizer.me/learn/N8UFB7
ІХ. Оцінювання
Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Цілі вирази
ПІБ учителя: Демедюк Ольга Миколаївна
Клас: 7
Тема уроку: Додавання і віднімання многочленів. Розв’язування вправ
Цілі уроку:
Навчальні – засвоєння учнями навичок додавання та віднімання многочленів; формування навичок розв’язування вправ на застосування набутих знань з вивченого матеріалу |
Розвивальні - розвивати математичне мовлення, грамотність математичного письма, пам'ять, логічне мислення, формувати вміння володіння математичними термінами |
Виховні – виховувати культуру математичних записів, інтересу до предмету. |
Обладнання уроку: Відеоролик, електронна презентація Smart Notebook, інтерактивні аркуші Wizer.me, Інтернет платформа Naurok
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Сума многочлена |
Правило додавання многочленів |
Розв’язує вправи на додавання многочленів |
Різниця многочлена |
Правило віднімання многочленів |
Розв’язує вправи на віднімання многочленів |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
|
1хв. |
Створити комфортну ситуацію на початку уроку. Налаштувати учнів на роботу та позитивний заряд. Перевірити готовність учнів до уроку |
Холодно в полі, в саду, на городі, Осінь мандрує по нашій господі. Тепло і затишно в класі у нас, Доброго дня, я вітаю всіх вас. |
Бесіда |
Створює комфортну ситуацію на початку уроку. Налаштовує учнів на роботу та позитивний заряд. Перевіряє готовність учнів до уроку |
Слухають, налаштовуються на роботу, отримують позитивний заряд |
|
1хв. |
Поставити власні цілі, над досягненнями яких і будемо працювати на уроці |
Притча про Сократа |
Бесіда |
Спонукає учнів для активної учбової діяльності, продуктивного навчання |
Налаштовуються на активну учбову діяльність та продуктивне навчання |
|
3 хв |
Виконати тест на платформі naurok |
Тестування |
Слідкувати за виконанням завдання |
Виконують тестове завдання |
|
|
2 хв |
Розв’язати анограму та самостійно сформулювати тему урока |
Презентація в Smart Notebook |
Бесіда |
Слідкувати за виконанням завдання |
Складають анограму і самостійно формулюють тему уроку |
|
5 хв |
Скласти алгоритм додавання та віднімання многочленів |
Відеоролик з теоретичним матеріалом
|
Бесіда |
Організовує діяльність учнів |
Слухають та задають питання |
|
15хв |
Формування навичок розв’язування вправ на застосування набутих знань з вивченого матеріалу |
Завдання «Чи вірно, що:» Самостійна робота https://app.wizer.me/learn/N8UFB7 Завдання з ключем «Назвати міфічного героя» Презентація в Smart Notebook
|
Інтерактивні завдання
|
Організовує діяльність учнів |
Виконують завдання в зошитах. Заносять відповіді до таблиці. Перевіряють ключі |
|
1хв. |
Отримують домашнє завдання. Переглянути відеоролик з теоретичним матеріалом та виконати завдання |
Домашнє завдання на інтерактивному аркуші https://app.wizer.me/learn/6CXD7V
|
Бесіда |
Повідомляє домашнє завдання |
Виконують домашнє завдання на інтерактивному аркуші та відправляють на перевірку
|
|
1хв. |
Підбиття підсумків уроку |
Рефлексія проводиться на інтерактивному аркуші https://app.wizer.me/learn/N8UFB7 |
Бесіда |
Організовує роботу |
Демонструють на інтерактивному аркуші враження від уроку та відправляють на перевірку |
|
2хв. |
Оцінювання знань |
Після проходження тесту та після виконання всіх завдань на інтерактивному аркуші. В мене з'являться оцінки, які виставились автоматично. До них я додам оцінку за завдання з ключем «Назвати міфічного героя» Презентація в Smart Notebook. В результаті отримаємо оцінку за урок
|
Бесіда |
Оцінки відправляються через Viber кожному індивідуально |
Отримують оцінки |
*Примітка до інтерактивних аркушів Wizer.me Посилання працює тільки в Google. Вводите адресу, авторизуватись натиснувши Log in через свій акаун гугл. Виконуєте завдання. В кінці аркуша в правому куті натиснути Hend in work далі натиснути SUBMIT