Розв'язування вправ. Звичайні дроби. Сіра Світлана Миколаївна учитель математики Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Математика 5 клас
Номер слайду 2
Мета уроку Узагальнити і систематизувати знання, вміння і навички учнів у розв'язуванні вправ з теми «Звичайні дроби»; розвивати пам`ять, логічне мислення, вміння застосовувати набуті знання на практиці; виховувати цікавість до математики, увагу, наполегливість, самостійність.
Номер слайду 3
Таблиця оцінювання. Вид роботи. Домашнє завдання. Займи позицію. Мозкова атака. Роль математики. Хто швидше. Логічні задачіМаксимальнийбал22по 13113 Отримані бали
Номер слайду 4
Перевірка домашнього завдання: (самоперевірка)№ 797. Мама заготовила на зиму вишневе і полуничне варення. Кількість баночок з полуничним варенням становить 11/5 кількості баночок з вишневим варенням. Скільки всього баночок заготовила мама, якщо полуничне варення містилось у 121 баночці?Вишневе – ? б. Полуничне – 121 б. – Розвʹязання.1) 121 : 11· 5 = 55 (б.) – з полуничним варенням;2) 121 + 55 = 176 (б.) – всього варення. Відповідь: 176 баночок.
Номер слайду 5
Інтерактивна технологія «Займи позицію» Вірите ви, що …1. Знаменник дробу показує – на скільки частин поділено ціле. 2. Риска дробу означає дію множення.3. Дріб, у якого чисельник більший від знаменника називається правильним. 4. Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого чисельник більший.5. Щоб виділити цілу частину з неправильного дробу, треба знаменник дробу поділити на чисельник дробу.6. Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник дробу і помножити на чисельник дробу.
Номер слайду 6
Відповідь: 100101.
Номер слайду 7
Інтерактивна вправа «Мозкова атака»1. Порівняйте дроби: 2. При яких натуральних значеннях дріб буде правильним: а) б)
Номер слайду 8
Інтерактивна вправа «Мозкова атака»3. Знайди цілу і дробову частину неправильного дробу:4. Перетворіть мішане число у неправильний дріб:
Номер слайду 9
Третій етап « Пізнавальний» Саме слово «дріб» з`явилося в Київській Русі в VIII столітті. Воно походить від дієслова «дробити, розділяти на частини». Для назви дробів наші предки використовували спеціальні слова. Наприклад, 1/2 позначалася як половина або полтина, 1/4 - четь, 1/8 - полчеть, 1/16 - полполчеть і так далі. Повна теорія дробів, мало чим відрізняється від сучасної, була викладена в першому підручнику з арифметики, написаному в 1701 році Леонтієм Пилиповичем Магницким.
Номер слайду 10
Практикум «Роль математики» (робота в парах)1). Українська література Перший вірш «Надія» Леся Українка написала у віці, що становить 3/14 її життя. У скільки років Леся Українканаписала свій перший вірш, якщо вона прожила 42 роки?2). Географія Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі 5/8походять із Азії. Скільки культурних рослин походять з Азії?3). Біологія Маса мозку дорослої людини приблизно 1400 г, а масамозку семирічної дитини становить 4/5 від маси мозкудорослої людини. Яка приблизна маса мозку семирічноїдитини?
Номер слайду 11
Фізкультхвилинка. Руки в сторони та вгору — На носочки піднялись. Підніми голівку вгору — Й на долоньки подивись. Присідати ми почнемо, Добре ноги розімнемо. Раз — присіли, руки прямо. Встали — знову все так само. Повертаємося вправно, Все виконуємо гарно. Вліво-вправо повернулись І сусіду усміхнулись.
Номер слайду 12
Четвертий етап «Хто швидше»Варіант 11. ( 2 б.) При якому a виконується рівність:= 2 ?2. ( 4 б.) Кількість дівчат у хорі складає 2 кількості хлопців. На скільки більше дівчат у хорі , ніж хлопців, якщо дівчат 24 ?3. (5 б.) При яких натуральних значеннях дріб дорівнює 3.
Номер слайду 13
Четвертий етап «Хто швидше»Варіант 21. ( 2 б.) При якому b виконується рівність: = 3 ?2. ( 4 б.) Довжина прямокутника складає 1 його ширини . На скільки більша довжина прямокутника за ширину, якщо вона складає 49 см ?3. ( 5 б.) При яких натуральних значеннях дріб дорівнює 2?
Номер слайду 14
Пʹятий етап «Логічні задачі»1. У вас було шість яблук. Половину ви віддали своєму брату. Скільки яблук у вас залишиться? 2. Двоє грили в шахи 2 години. Скільки часу грав кожний? 3. Над річкою летіли 1 голуб, 1щука, 2 синиці, 2 стрижі, 5 чайок. Скільки птахів летіло?
Номер слайду 15
Підсумок уроку Прийом «Мікрофон» Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці? Чи досягли ми поставленої мети? Що вам найбільше сподобалося під час уроку?